קלאבמרקט הכפילה המכירות באמצעות האינטרנט והטלפון ל-35 מיליון שקל - והפסידה

כך נחשף בבקשה שהגיש מפרק חברת גרין מרקט, עו"ד בן ציון רזניק, נגד קלאבמרקט, בדרישה לחייב אותה להציג בפניו העתק מהדו"חות השנתיים ודו"חות רווח והפסד של הרשת

ענת רואה
ענת רואה

היקף המכירות של רשת קלאבמרקט בהזמנות שבוצעו באמצעות האינטרנט והטלפון היה ב-35 מיליון שקל ב-2004, אך הרשת רשמה הפסד תפעולי של 1.4 מיליון שקל - כך נחשף בבקשה שהגיש מפרק חברת גרין מרקט, עו"ד בן ציון רזניק, נגד קלאבמרקט, בדרישה לחייב אותה להציג בפניו העתק מהדו"חות השנתיים ודו"חות רווח והפסד של הרשת, הנוגעים למכירות מקוונות באמצעות האינטרנט או הטלפון.

לבקשה למתן הוראות שהוגשה אתמול לביהמ"ש המחוזי בתל אביב צורפו העתקים של חלק מהדו"חות הכספיים שהעבירה כנטען רשת קלאבמרקט למפרק גרין מרקט, המתייחסים למכירות שבוצעו באמצעות האינטרנט והטלפון.

לטענת המפרק, הדו"חות שהועברו אליו הם מסמכים תמציתיים, שאינם מבוקרים ע"י רואי החשבון של קלאבמרקט, דבר המעלה ספק באשר לאמינותם.

לטענתו, דו"חות אלה אינם מאפשרים לערוך את ההתחשבנות בדבר הסכומים שעל קלאבמרקט לשלם לגרין מרקט, לפי ההסכם בין החברות.

מהנתונים עולה כי ב-2004 הוכפל היקף המכירות באמצעות האינטרנט והטלפון ועמד על 35 מיליון שקל, לעומת 17.9 מיליון שקל ב-2003. הגידול במכירות נבע הן מגידול בכמות ההזמנות שהסתכמה ב-2004 על 89 אלף לעומת 51 אלף הזמנות ב-2003, וכן מגידול בסל הקניות הממוצע שעמד ב-2004 על 394 שקל, לעומת 347 שקל בלבד לסל ממוצע בשנת 2003.

באשר לתחזית המכירות הצפויה ל-2005, אשר צורפה אף היא לבקשת מפרק גרין מרקט, עולה כי רשת קלאבמרקט צופה עלייה במחזור המכירות שיסתכמו ב-2005 בכ-43 מיליון שקל, בעבור 110 אלף הזמנות וסל קניות ממוצע בסך 388 שקל.

בבקשת מפרק גרין מרקט נטען כי החברה שפעלה מ-2000 ובמשך שנתיים וחצי במכירת מוצרי מזון באמצעות הזמנות של משקי בית שהתקבלו אצלה בטלפון ובאמצעות האינטרנט, מכרה את פעילותה לרשת קלאבמרקט זמן קצר לפני הפסקת פעילותה, בסוף 2002.

לפי ההסכם נטען כי קלאבמרקט קיבלה מגרין מרקט את מלוא רשימת לקוחותיה שמנתה כ-20 אלף לקוחות וכן את הציוד במרכז גרין מרקט בפתח תקוה. בתמורה לכך נטען כי קלאבמרקט התחייבה לשלם לגרין מרקט 30% מתוספת הרווח כפי שהוגדרה בהסכם לתקופה של 12 שנה, החל מינואר 2003.

ואולם, לטענת המפרק, חרף פניות חוזרות ונשנות מטעמו לא המציאה קלאבמרקט את מלוא המסמכים שהיה עליה להמציא, על מנת לאפשר את ההתחשבנות והעברת הכספים המגיעים לכאורה לגרין מרקט.

לטענת המפרק עד כה לא קיבלה גרין מרקט כל תשלום שהוא. לטענת המפרק קלאבמרקט טענה בפניו כי פעילות החברה שהועברה אליה לא הניבה תוספת רווח כפי שהוגדרה בהסכם, ולכן גרין מרקט אינה זכאית לכל תשלום שהוא מקלאבמרקט.

במכתב שצורף לבקשה מטעמה של היועצת המשפטית של קלאבמרקט, עו"ד שירלי ויינר-עמית נאמר כי חברת קלאבמארקט מנהלת כיום 120 חנויות ומגלגלת מחזור של 3 מיליארד שקל מתוכו פעילות גרין מרקט היא שולית.

לדברי המפרק, מהתנהלות קלאבמרקט עולה חשש כי גוף הנחזה להיות חייב כספים בפירוק מנסה לנצל את עובדת פירוקה של החברה כדי לחמוק מתשלום או לגרום למפרק להחמיץ את הראיות לקיום החוב.

טרם ניתנה החלטת ביהמ"ש בבקשה. (פשר 1112/03)

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?