ביהמ"ש העליון: למתחם ביג אילת אין היתר לפעול כפאואר סנטר מסחרי

זאת, משום שמדובר במתחם שמיועד לתעשייה בלבד, והיזמים הזדרזו לבנות עליו ולהפעיל את הפאואר סנטר, על אף שהדיונים בנושא עדיין לא הסתיימו

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שופט בית המשפט העליון אליהו מצא דחה אתמול את ערעור יזמי ביג אילת על החלטה קודמת של בית המשפט העליון, שלא לאפשר למתחם לתפקד כפאואר סנטר מסחרי. זאת, משום שמדובר במתחם שמיועד לתעשייה בלבד, והיזמים הזדרזו לבנות עליו ולהפעיל את הפאואר סנטר, על אף שהדיונים בנושא עדיין לא הסתיימו.

חברות ביג מרכזי מסחריים שותפות מוגבלת וסופריור כבלים בע"מ הסכימו להקים ביחד מרכז מסחרי באזור התעשייה הישן של אילת. לנוכח זאת, ביקשה סופריור מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אילת היתר להרוס את המבנים שהיו בקרקעות שלה ולהקים תחתם מבני תעשייה חדשים. כמו כן, ביקשה החברה היתר לשימוש חורג מתעשייה למסחר, לתקופה של חמש שנים.

הוועדה המקומית נתנה את ההיתר, אך לשכת המסחר אילת עירערה על ההחלטה לוועדת הערר המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז דרום. ועדת הערר נענתה לערר וביטלה את היתרי הבנייה. החברות עירערו על החלטת ועדת הערר לבית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע, שהחזיר את החלטת הוועדה המקומית לאפשר את הקמת המבנים והפעלת השימוש החורג על כנה.

לשכת המסחר עירערה לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי, וזה נעתר לפני כחמישה חודשים לבקשתה והחזיר על כנה את החלטת ועדת הערר, שלא לתת לשתי החברות היתרים להקמת מבנים ולשימושים חורגים למסחר. בית המשפט העליון קבע כי החלטת ועדת הערר בעניין ניתנה בסבירות ולא נתגלו בה פגמים כלשהם.

על החלטה זו פנו סופריור וביג שנית לבית המשפט העליון, וביקשו לקיים דיון נוסף אודות פסק הדין האחרון. השופט מצא דחה אתמול את העתירה ושב על החלטת בית המשפט, כי החלטת ועדת הערר המחוזית היתה סבירה. "לגוף העניין נראה כי בקביעה שהקמת מרכז מסחרי בהיקף נרחב ראוי לה כי תיעשה תוך הכנת תוכנית מפורטת", כתב בהחלטתו.

בעיה נוספת שהתעוררה במשך הדיונים בבית המשפט העליון היתה שבעוד הדיונים המשפטיים מתקיימים, הרסו ביג וסופריור את המבנים הישנים, הקימו מבני מסחר והחלו להפעיל את הפאואר סנטר. השופט מצא כתב על כך, כי "משביצעו העותרות את עבודות הבנייה מבלי שהמתינו לתוצאות הערעור, עליהן לשאת בתוצאות הסיכון שלקחו על עצמן".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?