השופטת ורדה אלשיך מתחה ביקורת חסרת תקדים על סגן הכנ"ר; הטילה עליו לשלם הוצאות משפט בסך 10,000 שקל

אלשיך קבעה כי סגן כונס הנכסים הרשמי, עו"ד יוסף זילביגר, הביע "זלזול בהחלטות בית המשפט" בנוגע למסירת תגובה בנושא שכר הטרחה לכונס חברת פוסטר מדיה, עו"ד שלמה ורטהיים

אסף ברגרפרוינד
אסף ברגרפרוינד

"הבעת זלזול בהחלטות בית המשפט", כך תיארה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, את פעולותיו של סגן הכונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר), עו"ד יוסף זילביגר. השופטת קבעה כי דרך התנהלותו בתיק הכינוס של נכסי חברת פוסטר מדיה "אינה מתקבלת על הדעת" והוסיפה כי אינה יכולה "לעבור עליה לסדר היום". מאחר שזילביגר לא הגיב במועד להחלטותיה בתיק, חייבה אלשיך את הכנ"ר בהוצאות משפט בסך 10,000 שקל לטובת עו"ד שלמה ורטהיים, כונס הנכסים בתיק, הוצאות שישלמו מאוצר המדינה. אלשיך ציינה בהחלטה כי היא מודעת לכך שמדובר בצעד חריג, והורתה כי עותק מהחלטתה יועבר לעיונו של הכנ"ר עו"ד שלמה שחר.

הרקע להחלטתה של אלשיך היא בקשה שהגיש עו"ד ורטהיים שמונה לשמש כונס נכסים של חברת פוסטר מדיה לקבל שכר טרחה עבור פעולותיו בתיק בסך של 350 אלף שקל. בעקבות הבקשה הורתה אלשיך לנציג הכנ"ר בסוף אפריל להגיש את תגובתו לבקשת השכר הטרחה תוך 21 יום. לאחר שלא התקבלה תגובת הכנ"ר, הגיע עו"ד ורטהיים למשרדי הכנ"ר בתל אביב, ושם נמסר לו כי לכנ"ר אין כל מעמד בתיק. אולם מאחר שהודעה על כך לא נמסרה לבית המשפט, כחודש לאחר החלטתה הראשונה הורתה אלשיך לנציג הכנ"ר להגיב לבקשה בעצמו תוך 5 ימים. עו"ד זילביגר מסר את תגובתו הראשונית לבית המשפט רק 10 ימים לאחר המועד אותו קבעה אלשיך, והשופטת תיארה את תגובתו "כלקונית, בת שלוש שורות בלבד", ודרשה ממנו לתת תשובה מפורטת. גם התגובה הנוספת שהגיש עו"ד זילבגר לא השביעה את רצונה של אלשיך, שהורתה לו שוב ב-20 ביוני להגיש תגובה נוספת, ואף שלחה העתק של ההחלטה לכנ"ר.

אלשיך קבעה כי עד היום לא קיבלה תגובה להחלטה, כאשר ביינתים מתעכב שכרו של עו"ד ורטהיים. בהחלטתה ציינה אלשיך כי עבודתם של נציגיו של הכנ"ר ראוייה בדרך כלל לשבחים, שכן הם מסייעים לה בטיפול בתיקי הפירוקים ופשיטות הרגל. יחד עם זאת, במקרה הנוכחי מדובר בהתנהגות "שאינה מתקבלת על הדעת"; נציג הכנ"ר "סבור כי בידו להחליט לאילו מהחלטות עליו להתייחס ומאילו החלטות רשאי הוא להתעלם". אלשיך סבורה כי התנהגות שכזו "עומדת בניגוד לכל דין", ואינה מתיישבת עם דרך ההתנהגות המצופה מנציג של הכונס הנכסים הרשמי, אשר אמור לשמש דוגמה למפרקים הממונים על ידי בית המשפט והמפוקחים על ידו.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?