נהגה לשעבר של ח"כ נעמי בלומנטל: התשלום לסיטי טאואר לא נעשה ברכבה; הקבלה על שם בתה

(עדכון) נפתח שלב ההוכחות במשפט ח"כ בלומנטל; נהגה לשעבר אוסקי העיד כי הסיע אותה לכספומט וקיבל ממנה כסף לתשלום למלון; בלומנטל מואשמת בשחיתות ושוחד בחירות

צבי הראל
צבי הראל

שלב ההוכחות במשפטם של ח"כ נעמי בלומנטל ופעיל הליכוד, מיכאל אלנקווה, נפתח הבוקר (ראשון) בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בעדותו של אבי אוסקי, נהגה לשעבר של בלומנטל. אוסקי הוא עד התביעה המרכזי במשפט. בלומנטל ואלנקווה מואשמים בעבירות של שחיתות, שוחד בחירות, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה.

בעדותו תיאר אוסקי איך הסיע את הנאשמת לכספומט בשכונת מגוריה רמת אפעל, שם הוציאה 12 אלף שקל בעזרת מספר כרטיסי אשראי. עם הכסף שהוציאה שילמה, לדבריו, על האירוח של חברי מרכז הליכוד במלון "סיטי טאואר" ברמת גן.

על פי עדותו, קיבל מידיה את הכסף ונסע לנציגת מלון "סיטי טאואר". אוסקי סיפר כי לא נסע למלון במכונית השרד של הנאשמת אלא במכונית הונדה של אחד מילדיה. לדבריו, החליף את המכוניות מטעמי זהירות, מכיוון "שלא יעלה על הדעת לנסוע במכונית שרד כדי לשלם כספי שוחד". על פי עדותו, חזרה הנאשמת וביקשה ממנו כי הקבלה על התשלום תירשם על שם בתה המאומצת מירי פדידה.

אבי אוסקי הוא עד מדינה במשפטם של בלומנטל ואלנקווה.

כתב האישום: בלומנטל תיאמה גרסאות עם אוסקי ואלנקווה

לפי האישום, שהכינה התובעת עו"ד רותי ארז, פנה אוסקי לאלנקווה וביקשו לסייע לבחירת בלומנטל לכנסת. הפנייה נעשתה בדצמבר 2002, כשבוע לפני הבחירות בליכוד. בכתב האישום מסופר, שבמסגרת סיכום בין הנאשמים התקשר אלנקווה למנהלת מלון "סיטי טאוור" בר"ג, גילה מסיקה, הזמין 15 חדרים והבטיח תשלום מראש ובמזומן.

סמוך ל-10:30 בלילה ב-5 בדצמבר 2002, נסעו אוסקי ובלומנטל לבית הנאשמת ברמת אפעל. בלומנטל הורתה לנהגה לעצור ליד סניף בנק הפועלים ברמת אפעל ומשכה בבנקומט 7,500 שקל. היא חזרה לרכב ומסרה לאוסקי 12 אלף שקל במזומן. באותו לילה מסר הנהג את הכסף למסיקה. לפי כתב האישום, הוזמנו כמה פעילי ליכוד וחברי מרכז ורעיותיהם להתארח ב-15 החדרים במלון, רובם ללילה אחד, בדצמבר אשתקד, ללא תשלום.

סמוך לחצות של 7 בדצמבר ביקש אלנקווה מהמוזמנים לעלות לחדר הכנסים, כדי לגבש "דיל", כשבכוונתו להפעיל השפעתו כדי שהדיל יכלול את בלומנטל. אלנקווה ביקש מהם לבחור בה ו"המשתתפים הסכימו להכללתה בדיל", נאמר. עוד נאמר שב-8 בדצמבר, סמוך ל-1:00 אחר חצות, הגיעה בלומנטל למלון, נשאה דברים, וביקשה את תמיכת הנוכחים.

בכתב האישום נטען, שלאחר הבחירות בליכוד החלה התעניינות תקשורתית בשאלת מימון הלינה במלון לחברי הליכוד. ב-12 בדצמבר 02', בשל החשש לחשיפת העניין, פנתה בלומנטל לאוסקי והורתה לו לאסוף את אלנקווה מהעיר חדרה, כדי לתאם גרסאות. בלומנטל, נטען, אמרה לאלנקווה ולאוסקי שעליהם לדבוק בגרסה מתואמת וכוזבת אם תיפתח חקירה משטרתית.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה