הממשלה אימצה את מסקנות ועדת אור; 6 שרים התנגדו

אימוץ הדו"ח כולל את ההמלצות האישיות הכלולות בו; הממשלה מינתה ועדת שרים שתבדוק יישום ההמלצות; הוועדה תגבש את המלצותיה על בסיס הדו"ח תוך 60 יום

גדעון אלון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גדעון אלון

הממשלה אימצה היום (ראשון) ברוב קולות את המלצות ועדת אור. 11 שרים הצביעו בעד. השרים זבולון אורלב, אפי איתם, בני אלון, דני נוה, ישראל כץ ועוזי לנדאו התנגדו. אימוץ הדו"ח כולל את ההמלצות האישיות הכלולות בדו"ח הוועדה.

קודם לישיבה, התכוונה הממשלה למנות ועדת שרים שתבחן את המלצות ועדת אור, אולם בתחילת הישיבה אמר שר המשפטים, יוסף לפיד, כי יש לקבל את המלצות כפי שהן וכשלונן, מאחר שמדובר בוועדת חקירה ממלכתית. השרים קיבלו את דעתו, והינחו את ועדת השרים לבחון את הדרכים ליישום הדו"ח והמלצותיו. בראש הוועדה יכהן השר לפיד וחבריה יהיה השרים אברהם פורז (שינוי), ציפי לבני וגדעון עזרא (ליכוד), אפי איתם (מפד"ל) ובני אלון (האיחוד הלאומי).

הוועדה תגבש את המלצותיה על בסיס הדו"ח תוך 60 יום. בישיבותיה ישתתפו גם היועץ

המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין ונציג המועצה לביטחון לאומי.

הבוקר אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, כי "השוויון המגיע לערביי ישראל מגיע להם בזכות ולא בחסד ואנחנו עדיין רחוקים מכך. הממשלה בראשותי שמה את הנושא הזה במקום גבוה מאוד בסדר העדיפויות שלה". שרטן דיבר בפתיחת הדיון בישיבת הממשלה על מסקנות דו"ח ועדת אור לחקר אירועי אוקטובר 2000.

עם זאת ציין שרון כי ישראל היא מדינת חוק וככזו היא לא תסבול חזרה למצב של התפרעויות, של מהומות ושל התקוממות אלימה ומאורגנת. "יש מיעוט רעשני ומדיח בציבור הערבי. רובם נמצאים בבתי כלא כיום. יפו לא תהיה מנותקת מתל אביב. הצפון לא ינותק מהמרכז". בהתייחסו לביקורת בדו"ח על המשטרה, אמר שרון כי "יש להפיק את כל הלקחים, אבל אל לנו לשכוח את עבודתם ואת הנטל הכבד הרובץ עליהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"