הבעלים של רשת חנויות התכשיטים פדני הגיעו להסדר טיעון לגבי האישומים נגדם על עבירות מע"מ בסך 617 אלף שקל

המחלוקת בין פדני למע"מ נוגעת למכירות תכשיטים בת"א וירושלים בהנחה של 17% מבלי שגולם המע"מ במחיר התכשיט - תוך ניצול הטבות המע"מ בחנות באילת

אסף ברגרפרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף ברגרפרוינד

הבעלים של רשת חנויות התכשיטים פדני הגיעו היום להסדר טיעון בנוגע לאישומים בעבירות מע"מ שהוגשו נגדם לפני כ-10 חודשים. במסגרת הסדר הטיעון יודו בני ואילן פדני בעבירות המייחסות להם עבירות מס בהיקף של 617 אלף שקל, ויוטלו עליהם העונשים הבאים: שישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס בסך 100 אלף שקל על כל אחד. קנס נוסף בסך 100 אלף שקל הוטל על החברה המפעילה את חנויות פדני.

שופט ביהמ"ש השלום בתל אביב, גלעד נויטל, אישר היום את הסדר הטיעון.

ההסכם מסיים את כל המחלוקות שיש לאגף המכס והמע"מ עם משפחת פדני, וזאת לאחר שבתחילת השבוע הגיע עו"ד שמואל קליין, אשר ייצג אותם בהליכים, להסכם לגבי השומה האזרחית שהוצאה לרשת החנויות - שבמסגרתו שילמה רשת פדני לאגף המכס והמע"מ סכום של 1.2 מיליון שקל, לאחר שהוצאה לה שומה בסך 14 מיליון שקל.

המחלוקת בין פדני לאגף המכס והמע"מ נוגעת למכירות של תכשיטים בחנויות הרשת בתל אביב ובירושלים בהנחה של 17%, מבלי שגולם סכום המע"מ במחיר התכשיט, תוך ניצול הפטור מגילום מע"מ שניתן לחנות הרשת באילת על פי חוק איזור סחר חופשי. בגין פעולות אלו הוגש לפני 10 חודשים כתב אישום נגד מנהלי פדני, על ידי עו"ד גליה שגיא מהמחלקה לתיקים מיוחדים באגף המכס והמע"מ.

בכתב האישום נטען כי פדני הציעה ללקוחות הרשת, שרכשו תכשיטים ושעונים בתל אביב ובירושלים, לקבל חשבונית לפיה הרכישה נעשתה באילת - או לאסוף את הפריטים באילת וכך לזכות בהנחה בשיעור המע"מ. פדני אף נהגה להציע ללקוחותיה, שרכשו תכשיטים בארץ, להצהיר כי מדובר בתכשיטים המיועדים ליצוא לחו"ל וסיפקה להם אותם בשדה התעופה בן גוריון. כששבו הלקוחות לישראל, נמנעו מלהצהיר עליהם במכס ולשלם בגינם מע"מ.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט