חברת התוכנה בורלנד תובעת את וובגיין על הפרת פטנט

טוענת כי וובגין מייצרת ומוכרת את מוצרי התוכנה ויז'ואל קפה, סטרקצ'ר בילדר ומוצרים אחרים הגורמים להפרת שבעה פטנטים של בורלנד

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

חברת התוכנה בורלנד, ספקית של פתרונות פלטפורמות e-business, המיוצגת בישראל ע"י חברת קומפרייס, הודיעה כי הגישה תביעה בגין הפרת פטנט נגד חברת התוכנה וובגיין (WebGain).

בתביעתה טוענת בורלנד כי וובגין מייצרת ומוכרת את מוצרי התוכנה ויז'ואל קפה, סטרקצ'ר בילדר ומוצרים אחרים הפוגעים ישירות וגורמים להפרת שבעה פטנטים של בורלנד. בורלנד ציינה כי ביקשה צו מניעה בנוסף לפיצוי כספי, כיסוי עלויות והוצאות משפטיות.

התביעה הוגשה בעקבות צו הצהרתי אותו ביקשה לאחרונה וובגיין נגד בורלנד, בו ביקשה מבית המשפט לפסוק כי ויז'ואל קפה וסטרקצ'ר בילדר אינם פוגעים בפטנטים מסוימים של בורלנד וכי פטנטים כאלה אינם תקפים.

דייל פולר, נשיא ומנכ"ל בורלנד, אמר: "אנו מאוכזבים מכך שוובגיין פנתה לכיוון משפטי במקום למצוא פתרון דרך הסכם רישוי אותו הצענו. השקענו מיליוני דולרים בפיתוח מוצרים המגדילים פרודוקטיביות מפתחים ומקצרים זמן יציאה לשוק של פרויקטי תוכנה עבור ארגונים".

"יכולתנו לפתח טכנולוגיה עדיפה ומוצרים עדיפים, כמו JBuilder, היא מרכיב מרכזי של האסטרטגיה התחרותית שלנו", הוסיף פולר. "בעוד אנו העדפנו שלא להגיש תביעה זו, הרי אנו מעריכים את זכויות הקניין הרוחני שלנו ויש לנו האחריות לנקוט בצעדים ההכרחיים להגנה על נכסים יקרי ערך אלה. סירוב וובגיין לדון על הסכם רישוי מתאים, לא השאיר לנו כל ברירה אחרת. אנו חייבים להגן על הקניין הרוחני שלנו, ונמשיך לעשות זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר