העוזרת האישית של ענבל אור הורשעה בעבירות של זיוף ובסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

טלי חיו הורשעה במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות, והיא צפויה לקנס ולארבע חודשי שירות

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אור בדיון בבית המשפט
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

שופטת בית המשפט השלום בתל אביב, יעל פרדלסקי, הרשיעה היום (רביעי) את טלי חיו, עוזרתה האישית לשעבר של יזמת הנדל"ן ענבל אור, בעבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות ובסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, על בסיס הודאתה של חיו בעבירות אלה.

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית המשפט, חיו עבדה כשכירה בחברת אור סיטי נדל"ן ושימשה כעוזרת האישית של אור. בפברואר 2016, בהנחייתה של אור ועל פי הוראותיה, חיו פעלה בצוותא עם דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים באור סיטי, ליצירת מסמך מזויף ששיקף באופן כוזב יתרת שערוך פיקדונות גבוהה - על סך כמעט 28 מיליון שקל - בחשבונה הפרטי של אור בחשבון UBANK.

המסמך הוצג בידיעתה של חיו למנהל סניף בנק מזרחי טפחות, ובעקבות המצג הכוזב אושר המשך פעילות חשבון אור סיטי בבנק ונמנע אי-כיבוד שיקים שהוציאה אור סיטי ללא כיסוי (אכ"מ). בעשותה את המעשים האמורים, חיו זייפה מסמך בכוונה לקבל דבר, וסייעה לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

הודאתה והרשעתה של חיו נעשו במסגרת הסדר טיעון שהוצג לביהמ"ש על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה. חיו והפרקליטות יבקשו במשותף מבית המשפט לגזור על חיו ארבעה וחצי חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות, זאת ככל שחיו תימצא מתאימה לכך על ידי הממונה על עבודות השירות. בנוסף, הצדדים יבקשו מבית המשפט לגזור על חיו מאסר על תנאי.

הפרקליטות מצדה, וללא הסכמתה של חיו, תבקש מבית המשפט להטיל על חיו קנס כספי.

מדובר בהליך נפרד מההליך המתנהל בבית משפט השלום בתל אביב נגד אור, נגד חברות שהיו בשליטתה ונגד גלעדי, סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות של אור, שבו אור מואשמת בין היתר בעבירות מע"מ, מס הכנסה, זיוף ועבירות מרמה בנסיבות מחמירות וגלעדי מואשם בעבירות מע"מ, זיוף ומרמה בנסיבות מחמירות.

התיק בעניינה של חיו מנוהל בידי עוה"ד רוי גורדון וטליה קליין-פרג' מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker