195 אלף שקל במזומן: עובדת משרד הבריאות בנמל אשדוד לשעבר הורשעה בשוחד

ויקטוריה שמיט, לשעבר מנהלת תחנת ההסגר בנמל אשדוד, הורשעה במסגרת הסדר טיעון ■ עד כה, בפרשת השוחד בשירות המזון הארצי, הוגשו חמישה כתבי אישום נגד 19 נאשמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכולות בנמל אשדודצילום: איליה מלניקוב

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, מרדכי לוי, הרשיע היום (חמישי) את ויקטוריה שמיט, מנהלת תחנת ההסגר של משרד הבריאות בנמל אשדוד לשעבר. ההרשעה כוללת קבלת שוחד, הפרת אמונים וקבלת טובות הנאה במסגרת פרשת השחיתות בשירות המזון הארצי במשרד הבריאות.

שירות המזון הארצי הוא גוף במשרד הבריאות המשמש כסמכות העליונה לקביעת הנחיות לכל יבואני המזון, בעלי עסקי המזון, היצרנים והצרכנים בישראל. כחלק מתפקידו, מפקח השירות על המזון המיוצר בישראל ומיובא אליה. תחנת ההסגר בנמל אשדוד היא שלוחה של שירות המזון ואחראית על פיקוח ודגימת מוצרי המזון המיובאים לישראל ומהווה את שער הכניסה למוצרי המזון המיובאים למדינת ישראל.

הרשעתה של שמיט היא חלק מפרשה שהתפוצצה לפני כשנה, ובמסגרתה הוגשו חמישה כתבי אישום נגד 19 נאשמים שונים. בין הנאשמים ישנם יבואני מזון ויועצי רגולציה, שנאשמים במתן מתנות שהיוו שוחד וטובות הנאה לשבעה מעובדי המשרד הבריאות, וזאת על מנת לקבל “קדימות בתור” שחרור המוצרים מהמכולות בנמל אשדוד ועיכוב המוצרים של המתחרים על ידי עובדי המשרד. שמיט הורשעה בכך שלקחה, במשך שנים ובאופן שיטתי, טובות הנאה בכסף מזומן בסך 195 אלף שקל.

שמיט הודתה והורשעה במסגרת הסדר טיעון, לפי הודאתה היא לקחה שוחד מיבואן תוספי התזונה תמיר סיטי במשך כ-10 שנים, בגובה 165 אלף שקל. בתמורה לשוחד, התבקשה שמיט לדאוג לשחרר את המוצרים שייבא סיטי במהירות מהמכולות בנמל אשדוד ולעכב משלוחים של המתחרים וכן לבצע בדיקות דיגום חלקיות או כלל לא לבצע דיגום במקרים של מוצרים לא תקינים. שמיט נהגה לקחת את השוחד במזומן, בתוך מעטפות שהועברו אליה על ידי סיטי במסגרת פגישות שקיימו ביניהם מחוץ למקום עבודתה ולא בשעות העבודה המקובלות.

בנוסף, שמיט הורשעה בהפרת אמונים בגין טובות הנאה שקיבלה מיועץ המזון רפי ניניו, במשך כשנה, בסך 30 אלף שקל. בתמורה לסכומים שהועברו אליה, שמיט קידמה את הטיפול בבקשות אישור היבוא שהוגשו על ידי ניניו. הסדר הטיעון של שמיט אינו כולל הסכמה לעניין העונש והפרקליטות עשויה לדרוש מבית המשפט לגזור עליה מאסר בפועל.

הפרשה מלווה ע”י עו"ד טל פרג'ון, עו"ד אלעד אשכנזי ועו"ד ליאור אחרק מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker