בקשה לייצוגית נגד מכבי ת"א בכדורסל: החזר כספי למנויים שלא צפו במשחקים בשל הקורונה

הבקשה לאישור התביעה הייצוגית הוגשה גם נגד מועדוני הכדורגל בית"ר ירושלים, הפועל ב"ש ומכבי ת"א

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סנדי כהן בדרך לדאנק מהדהד במחצית הראשונה, הערב בהיכל
שחקן מכבי ת"א סנדי כהן, במשחק מול אלבה ברלין בהיכל הריק, ביום חמישיצילום: ניר קידר

אוהדי מכבי ת"א בכדורסל קיבלו לפני כשבוע אימייל לא שגרתי מיו"ר הקבוצה, עו"ד שמעון מזרחי. במכתב הודיע יו"ר המועדון כי כמה אוהדים פנו אליו, וביקשו להבהיר כי הם אינם דורשים החזר כספי עבור המשחקים שלא יכלו לצפות בהם בעונה שעברה בהיכל הספורט ביד אליהו - עקב התפרצות נגיף הקורונה.

"בשבועות האחרונים אנו מוצפים בפניות רבות של אוהדים שהודיעו כי אין ברצונם לקבל כל החזר או פיצוי בגין אותם משחקי בית ספורים שלא שוחקו בעונה החולפת, תוך הבנה כי מדובר בגזירה שלא ניתן היה לצפותה מראש, ומבקשים לחדש את המנוי תוך ידיעה מראש כי קיימת אפשרות שלא יתקיימו משחקים עם קהל, והם רואים בזאת תמיכה והוקרה למועדון האהוד עליהם", כתב מזרחי.

הרקע למכתב הוא בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה ביוני לבית המשפט המחוזי בלוד, נגד מועדון הכדורסל של מכבי ת"א ומועדוני הכדורגל, מכבי ת"א, בית"ר ירושלים והפועל ב"ש, בשמם של אוהדים שרכשו מינויים, אך לא יכולים היו לצפות במשחקי הקבוצות במגרשי הספורט השונים.

יד אליהו הריקצילום: ניר קידר

סכום התביעה עומד על כ-52 מיליון שקל, לפי חישוב שעשו התובעים בהתאם לחלק היחסי שמגיע להם בעקבות החלטת הממשלה לא לאפשר כניסת קהל למגרשים בשל משבר הקורונה. הבקשה להגשת התביעה יצרה קונפליקט בקרב האוהדים - שכן חלקם לא מוכנים לקחת בתביעה. מנויי הקבוצה קיבלו לפני כשבוע קישור לטופס שחתימה עליו משמעותה ויתור על הזכות להיות חלק מהתביעה.

בתקנון שמופיע באתר האינטרנט של מכבי ת"א בכדורסל כתוב כי במקרה שבו יוטלו הגבלות על מספר הצופים הנוכחים בהיכל הספורט, הקבוצה תהיה רשאית לפי שיקול דעתה לקבוע למי תינתן העדיפות בצפייה במשחקי הקבוצה בתוך ההיכל. לכן לא ברור מה יעלה בגורלה של הבקשה לאישור התובענה הייצוגית.

תביעות שונות הוגשו באחרונה לבתי המשפט בנושא הנזקים שנגרמו לצרכנים בשל נגיף הקורונה. אם התביעה תתקבל היא עשויה בהחלט להוביל לגל של תביעות צרכניות נוספות.

על פי גורמים בכדורסל הישראלי ששוחחו עם TheMarker, הקבוצות הבכירות בענף הכדורסל, כגון מכבי ת"א והפועל ירושלים, הפסידו בעונה שעברה עשרות מיליוני שקלים מכך שלא הכניסו קהל למגרשים. אצל קבוצות בדרגים נמוכים יותר מדובר בהפסדים שבין מאות אלפי לשקלים למיליונים בודדים. על פי גורמים בכדורגל הישראלי, הקבוצות הפסידו יותר מ-100 מיליון שקל בעונה שעברה בעקבות העובדה שחזרו לשחק בלי קהל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker