ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה לבג"ץ ודרש מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לחקור את מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה במטרה לבדוק אם הוא הדליף חומרי חקירה שקשורים לתיק 4000 - לערוץ 13.

סנגורי נתניהו, עמית חדד ובעז בן צור, צירפו לבקשתם לבג"ץ מזכר מחקירה שנערכה לעד המדינה ניר חפץ במשטרה ב-2018, שבו נכתב כי "חפץ סיפר ש'המקור' מסר לו שבימים אלה עובדים על הכנת תוכנית 'המקור' בעניין תיק 4000, כשאילן ישועה הוא האדם שמספר לברוך קרא את סיפר התיק ואף מסר לו מסמכים בעניין".

נתניהו מעוניין להצטרף לעתירת שאול ואיריס אלוביץ' לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה, לאחר שזה החליט שלא לפתוח בחקירה נגד זהות מדליפי חומרי חקירה מתיק 4000 לתוכנית "המקור" בערוץ 13.

שאול אלוביץ' בפתיחת משפטו של נתניהו, במאי
שאול אלוביץ' בפתיחת משפטו של נתניהו, במאיצילום: עמית שאבי

בשבוע שעבר נערך דיון בעתירה שהגישו בני הזוג אלוביץ' בפני נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, והשופטים נעם סולברג וג'ורג' קרא, שבו נקבע כי על מנדלבליט להשיב עד יום שני אם הוא מתכוון לערוך בדיקה בנושא - אבל בסופו של דבר ניתנה אורכה להשיב על השאלה עד היום. 

טענתו של נתניהו בנוגע להדלפות של ישועה מתנגשת עם הרמיזה של בני הזוג אלוביץ', באמצעות באי כוחם ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר, בדיון שנערך בשבוע שעבר בפני בית המשפט העליון כי מקור ההדלפות הוא בפרקליטות.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "בקשת הסנגורים מבוססת על הפנייה מגמתית למזכרים שמצויים בחומר החקירה והועברו להם, שממילא אינם עוסקים בפרסומים שבהם מתמקדת העתירה, אלא בפרסומים אחרים לחלוטין (תוכנית ששודרה ב-2018). בכל מקרה, מן המזכרים שהובאו בבקשת הסנגורים עולה שהטענה שלפיה ישועה מסר חומרים לעיתונאים התבררה עמו בשעתו ונשללה על ידו. התביעה תגיב לדברים במסגרת ההליך, כמקובל".

מאילן ישועה נמסר: "אני מנוע מלהגיב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker