הסדר ניגוד העניינים: התקדמות במו"מ בין נתניהו למנדלבליט

נתניהו ביקש מבג"ץ לדחות את הדיון בהסדר ניגוד העניינים שלו ■ מסתמן כי ההסדר המתגבש יהיה מרוכך מזה שניסח מנדלבליט

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועמ"ש אביחי מנדלבליטצילום: רויטרס
ביני אשכנזי

האם המחלוקת בנושא הסדר ניגוד העניינים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרובה לסיום? מתגובה שהגישו לבג"ץ התנועה לאיכות השלטון ועותרים נוספים עולה כי נתניהו טוען למגעים מתקדמים בינו לבין המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר.

מבדיקת TheMarker עולה כי ההסדר המתגבש מול זילבר מרוכך יותר מזה שניסח עבור ראש הממשלה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. זאת, בהמשך לפגישות קודמות שנערכו בין פרקליטי נתניהו לזילבר שהוגדרו כפרקטיות.

"נראה כי הצדדים התקדמו בפתרון המחלוקות, אולם עדיין נדרש להם זמן קצר נוסף למצות את המגעים ביניהם. דא עקא, שראש הממשלה חזר משליחות מדינית היסטורית בארה"ב ונאלץ לשהות בבידוד. בנוסף, ראש הממשלה מתמקד במאבק במגפת הקורונה, ולכן, ובשל תקופת החגים, לא ניתן יהיה להשלים את המגעים במועדים שנקבעו", כתב בתגובה לבג"ץ פרקליטו של נתניהו, עו"ד מיכאל ראבילו.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילברצילום: אמיל סלמן

כזכור, מנדלבליט גיבש טיוטת הסדר ניגוד עניינים לנתניהו עם הקמתה של הממשלה הנוכחית. ההסדר, שהוגש לבג"ץ במסגרת עתירה בנוגע להטלת המנדט להרכבת הממשלה על ידי נתניהו, נגע בעיקרו לכך שעל נתניהו נאסר להתערב במינויים הנוגעים למערכת אכיפת החוק.

פרקליטי נתניהו בעתירה הסכימו בשעתו להסדר זה - אך בחודשים האחרונים אחד מפרקליטיו, עו"ד יוסי כהן, ניהל חלופת מכתבים חריפה מול מנדלבליט - שבה הוא טען כי היועץ מנוע לערוך הסדר ניגוד עניינים לרה"מ משום שהוא בעצמו כתובע של ראש הממשלה מצוי בניגוד עניינים. מאז הספיק לעבור הטיפול בהסדר ממנדלבליט לזילבר.

ראבילו הוסיף כי במהלך הזמן שבו לא ינוסח לראש הממשלה הסדר ניגוד עניינים, נתניהו יפעל "למען הנראות הציבורית לפי האמור בטיוטת חוות הדעת ששלח אליו היועמ"ש עם הרכבת הממשלה - עד לדיון שייקבע על ידי בית המשפט הנכבד לדיון בעתירה, וזאת בנוסף להודעת ראש הממשלה שלפיה הוא לא יעסוק במינוי יועץ משפטי לממשלה, פרקליט מדינה ומפכ"ל משטרה".

התנועה לאיכות השלטון מתנגדת לדחיית הדיון בעתירה בבג"ץ, ואילו הפרקליטות נאותה לבקשה לדחות את הדיון עד לאחר חג הסוכות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker