העדים שיפתחו את תיק 4000: אילן ישועה, דרור שטרום וניר חפץ

הפרקליטות הודיעה לבית המשפט ולסנגורי הנאשמים בתיקי נתניהו את סדר העדים שבכוונתה לזמן

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חפץ (מימין) עם בנימין נתניהו
ניר חפץ (מימין) עם בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

פרקליטות המדינה מסרה היום (שלישי) לסנגורים של הנאשמים בתיקי האלפים את סדר העדים שבכוונת הפרקליטות להעיד לגבי תיק 4000, התיק שיפתח את המשפט.

קבוצת העדים הראשונה שצפויה להעיד כוללת את אילן ישועה, אבירם אלעד, מיכל קליין, עמית אשל, אבי ברגר, דרור שטרום, פליקס כהן, ניר חפץ, ניר שוורץ, יניב פלג, מוטי אלמליח, קים לוי, דב גילהר, בועז סטמבלר, שי חייק, רלי לשם, טליה גרסטלר, יריב עמיעד, פולינה גלובזמן ועדן בר טל.

לסניגורים נמסרו גם קבוצות עדים נוספות שיעידו במשפט בהמשך, שסדר עדותם בתוך הקבוצה ייקבע מאוחר יותר.

בנוסף לעדים אלה, בפרקליטות הודיעו כי ישולבו עדויות חוקרים נוספים שיובאו לצורך הוכחת קבילותם של מוצגי תביעה, ככל שלא תהיינה הסכמות בנושאים אלה ולצורך מתן עדות לגבי פעולות חקירה שבוצעו.

בפרקליטות הבהירו לבית המשפט ולסנגורים השונים כי עשויים לחול שינויים בסדר העדים שנמסר. זאת, בשל העובדה שמדובר בשלב מוקדם של ההליך, שבו טרם הוגשו תשובות הנאשמים לכתב האישום, וטרם התבררה והתחדדה יריעת המחלוקת בין הצדדים.

מטבע הדברים, תשובת הנאשמים לכתב האישום עשויה לייתר את עדותם של עדים מסוימים או להשליך על מיקומם בסדר פרשת התביעה, וכן מכיוון שטרם תואמו מועדי רענון ועדות לכלל העדים, ומועדים אלה עשויים להשתנות מטעמים שונים, כולל אילוצים של העדים עצמם, שחלקם נמצאים בחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker