חיות לפרקליטות: להחליט עד יום שני אם תחקרו את ההדלפות מתיק 4000

נשיאת העליון נזפה בפרקליטות בדיון בעתירה של שאול ואיריס אלוביץ' ■ בקשת הפרקליטות לארכה של חודש להשיב להצעת בית המשפט - נדחתה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, אמרה היום (ב') לפרקליטות כי עליה להחליט עד יום שני אם היא תחקור את ההדלפות מתיק 4000. בקשת הפרקליטות לארכה של חודש להשיב להצעת בית המשפט לחקור את הסוגיה - נדחתה.

חיות נזפה בפרקליטות במהלך דיון בעתירה שהגישו איריס ושאול אלוביץ' נגד המדינה, במטרה לחקור מי הדליף חומרים מתיק 4000 לערוץ 13. נשיאת בית המשפט העליון אמרה כי "אם היתה נעשית בדיקה מקדמית. נניח הייתם מזמינים מישהו לחקירה שהיה מועמד להדלפה, או שעשיתם בדיקה, משהו שמעיד על ניסיון לבדוק מי הדליף לפני שבאתם ואמרתם לבית המשפט כי אין תוחלת בבדיקה. עם המצב שלא עושים כלום אנחנו מתקשים. ההצעה שלנו היא שתשקלו לקיים בדיקה מקדמית בכל הנוגע לבדיקת קלטות השמע".

הסנגורים של הזוג אלוביץ', ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, טוענים כי הקלטות של שיחות בין אילן ישועה, ששימש מנכ"ל וואלה, לזוג הגיעו לערוץ 13 לפני שהם הספיקו לאסוף אותן מהפרקליטות.

חיות אמרה כי "כשבאות לפתחו של בית המשפט עתירות לפתוח בחקירות על הדלפות, הוא מביע מורת רוח קשה. אלה לא אירועים נדירים. יש כאן תופעה מדאיגה שאין מחלוקת בנוגע לנזקים שלה. גם כלפי הנאשמים, גם כפי שציין השופט אדמונד לוי כלפי התביעה וגם בנוגע לאמון הציבור בתביעה עצמה. שלא לדבר על הפגיעה בהליך שאמור להתנהל בבית המשפט. הפגיעה היא פגיעה מערכתית. האם לא הגיע הזמן לעשות מעשה? לבדוק? הזירה במקרה היא מצומצמת. כמה אנשים מתוך גורמי התביעה נחשפו לקלטות האלה?"

שאול אלוביץ' צילום: עמית שאבי

בא כוחה של המדינה, עו"ד יונתן נד"ב, אמר כי "עשרות אנשים נחשפו להקלטות ולתמלול. זה אומר שנצטרך לחקור כמות רבה של אנשים. זה יהיה כרוך בקבלת נתוני תקשורת ואפילו פוליגרף. יש כאן תביעה לא מבוטלת. זה לא מקרה שמצדיק כלי דרסטי של בקשת הסרת החיסיון העיתונאי. היועץ רואה את ההדלפות בחומרה. עצם זה שהיועץ קבע שאין מקום לפתוח בחקירה פלילית לא אומר שלא יהיו מקרים שבהם היועץ לא יפתח בחקירה פלילית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker