נתניהו לביהמ"ש: "עקבו אחרי בני יאיר, האזינו להרו לפני שהתקבל אישור - יש לזכות אותי"

סנגורי ראש הממשלה נתניהו ביקשו מבית המשפט לקבל חומרי חקירה - בין היתר חומרים הנוגעים לאילן ישועה, וכן לעדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם בנו יאיר נתניהו, שניהם בחליפות ועניבות
בנימין ויאיר נתניהוצילום: Aleksey Nikolskyi / אי־פי

סנגוריו של רה"מ בנימין נתניהו, בעז בן-צור ועמית חדד, הגישו היום (א') בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לקבלת חומרי חקירה נוספים בתיקי האלפים. הסנגורים טוענים כי "במסגרת המעבר על חומרי החקירה הרבים התברר כי מסמכים מהותיים שונים, שנאספו על ידי המדינה בשלב החקירה וסווגו כחומר פנימי, לא הועברו לידי צוות ההגנה בתיק". בקשתם דומה לדרישת סנגורי בני הזוג איריס ושאול אלוביץ' שהוגשו גם הן הבוקר. 

בכל הנוגע לתיק 2000, ביקשו הסנגורים לקבל לידיהם את כל חומרי החקירה של ארי הרו, שדרכו נחשפו ההקלטות בין רה"מ לבין מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס. הסנגורים טוענים כי לחוקרי המשטרה היה אסור לחדור, לעיין או להאזין לחומרי המחשב של הרו שלא לצורך החקירה בעניינו של הרו וחברת 3H גלובל. לטענתם, החקירה בתיק 2000 וכן החיפוש במכשיר הנייד של הרו נעשו ארבעה חודשים לפני שהתקבל לכך אישור מאת היועמ"ש ולפיכך יש לזכות את נתניהו מהאישום בתיק 2000.

בנוסף כותבים הסנגורים כי לפי כתבה שפורסמה בחדשות 12 בינואר 2019 עולה כי ניתן אישור למשטרה לעקוב אחר יאיר נתניהו וכי בזכות מעקבים אלה חלה התקדמות בחקירת תיק 1000. הסנגורים מבקשים לדעת האם היועץ המשפטי לממשלה נתן אישור לעקוב אחר בנו של רה"מ.

ארי הרו
ארי הרוצילום: מרק ישראל סלם

בכל הנוגע לתיק 4000, סנגוריו של רה"מ מבקשים לקבל לידיהם תכתובות בין משרד המשפטים, משרד התקשורת, ומשרד מבקר המדינה בעניין דו"ח המיוחד שפורסם על ידי המבקר ביולי 2017. הדו"ח עסק בהיבטים בפעולות משרד התקשורת לאסדרת מגזר התקשורת הנייחת. בנוסף, ביקשו הסנגורים לקבל לידיהם את מה שהפרקליטות סיווגה כ"קלסרי ביהמ"ש, וקלסר פנימי 4000".

הסנגורים ביקשו לקבל לידיהם גם חומרים הנוגעים למנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, שמשמש כעד תביעה בתיק 4000. הסנגורים טוענים כי ישועה נחקר במשטרה בעדות פתוחה ולא בעדות באזהרה - כלומר שהוא לא נחקר כחשוד בתיק. עתה מבקשים הסנגורים לקבל לידיהם את חומרי החקירה של ישועה והם תוהים מדוע הוא אינו נאשם בתיק.

בקשה נוספת של הסנגורים נוגעת לקבלת חומרים הנוגעים לעד המדינה ניר חפץ, ששימש בתקופה הרלוונטית לכתב האישום בתפקיד יועץ התקשורת של נתניהו. בבקשתם כתבו כי "להבדיל מישועה, חפץ נעצר בפברואר 2008 ותנאי מעצרו וחקירתו היו קשים ביותר בלשון המעטה; חפץ הושם בתא שורץ פשפשים, הוא נעקץ בכל גופו עשרות עקיצות ולא זכה לטיפול רפואי הולם". הסנגורים נימקו את בקשתם בכך שלשיטתם על חפץ הופעלו לחצים חריגים וברוטליים ולכן מדובר בחומר מרכזי ובעל חשיבות מהותית לניהול התיק.

עוד ביקשו הסנגורים לקבל חומרים העוסקים בעד המדינה שלמה פילבר, ששימש בעבר מנכ"ל משרד התקשורת.

הסנגורים מבקשים לקבל לידיהם כל תיעוד וכל פנייה שנערכה מטעם רשויות האכיפה לגופים חיצוניים, לשם ביצוע בדיקות בשאלת סיקור ראש הממשלה ומשפחתו בתקשורת, וכן את כל ההתכתבויות שהוחלפו בעניין ותוצרי עבודה כלשהם שהתקבלו מאותם גופים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker