בית המשפט אישר: 16 חודשי מאסר לציפי רפאלי, עבודות שירות לבר

השופטת אישרה את גזר הדין שנקבע בהסדר הטיעון בין הפרקליטות ובין ציפי ובר רפאלי שהורשעו לפי הודאתן בעבירות מס ■ ציפי תיכנס לכלא ב-21 לספטמבר

אפרת נוימן
ציפי רפאלי בבית המשפט
ציפי רפאלי בבית המשפטצילום: מגד גוזני

השופטת דנה אמיר מבית משפט שלום תל אביב אישרה היום את גזר הדין שנקבע בהסדר הטיעון עם ציפי ובר רפאלי לאחר שהשתיים הודו בעבירות מס. לפי העונש, שכעת הוא סופי,  ציפי רפאלי תרצה 16 חודשי מאסר ובר תשעה חודשי עבודות שירות. לפני כחודש ניתנה חוות הדעת של הממונה על עבודות השירות בנוגע לבר ולפיה אין מניעה מלקבוע שהיא מתאימה לעבודות שירות. ציפי תיכנס לכלא ב-21 לספטמבר, ובר תתייצב באותו יום במפקדת מחוז מרכז - לעבודות שירות. 

השופטת ציינה כי שקלה את תרומתן של השתיים לחברה, את מצבה הרפואי של ציפי והיותה של בר אם לשלושה ילדים ואת העובדה שבמקרים רבים עברייני המס הם נורמטיביים ללא עבר פלילי. היא הוסיפה כי עונש המאסר של בר הוא מקל ביחס לעבירות אבל נשקלו כלל הנסיבות במבחן האיזון ו"מסקנתי שמדובר בענישה כוללת שהיא סבירה". לכן, היא הודיעה שהיא מאמצת את הסדר הטיעון. 

בר רפאלי בדיון, ביוליצילום: מגד גוזני

השתיים נאשמו בכך שמסרו לפקיד השומה מידע כוזב והסתירו מידע רלוונטי, במטרה להסתיר את זיקותיה של בר רפאלי לישראל. לפי כתב האישום שהוגש ובו הודו השתיים, ציפי רפאלי הורשעה בהשבת תשובה כוזבת על שאלה שנשאלה על פי הפקודה, שימוש במרמה, עורמה ותחבולה, השמטת הכנסה מדו"ח - כל זאת במזיד ובכוונה להתחמק ממס (על הכנסותיה מעמלת סוכנות אם) או לעזור לאחר להתחמק ממס. כן היא הורשעה בעבירות בעריכת דו"ח לא נכון ומסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר. בר רפאלי הורשעה בעבירות של מסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר.

בנוסף, השתיים ישלמו קנס של 5 מיליון שקל ואת המס שנדרש מהן על ההכנסות של 25 מיליון שקל בשנים הרלוונטיות. המס יהיה כ-12.5 מיליון שקל ואחרי קנס של 5 מיליון שקל וריביות על פני תקופה של עשור ויותר (4% בשנה) התשלום המלא יכול להגיע ל-25 מיליון שקל.

בדיון שנערך ביולי, ובו הודו השתיים בעבירות לפי הסדר הטיעון, הן הביעו חרטה. בר רפאלי אמרה : "מאוד לא מתאים לי להיות פה. אני מתחרטת על מעשיי ויכולה להגיד 'הייתי בת 20 וקצת'. היום אני במקום אחר. אני יכולה להבטיח לגבירתי שלא תראו אותי יותר בין כותלי בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker