לקראת הדיון בהליך חדלות פירעון של הקבוצה: אלדד פרי מסכים למינוי נאמן

חיים חמו, שותפו של פרי בקבוצה, הגיש בקשה למינוי נאמן שיבחן את מצב הקבוצה והאפשרות לשיקומה ■ לטענתו, לחברה חוב של חצי מיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעלי פרי נדל"ן, אלדד פרי
בעלי פרי נדל"ן, אלדד פריצילום: עופר וקנין

לקראת הדיון היום (ה') בבקשה למנות נאמן לקבוצת אלדד פרי, הגישו הצדדים בקשה מוסכמת למתן צו לפתיחת הליכים ולמינוי נאמן זמני. בבקשה נכתב כי הדבר נעשה "במטרה לאפשר לחברה להתייצב ולנקוט בהליך שיקום והבראה, מתוך מטרה למנוע את קריסתה של החברה לטובת כל הצדדים". זהות הנאמן תיקבע מתוך רשימת המומלצים שתוגש על ידי הממונה על חדלות פירעון.

בחודשים האחרונים נחשפה ב-TheMarker תמונת מצב מדאיגה ביחס לאיתנותה הפיננסית של קבוצת אלדד פרי והתנהלותה, נוכח שורת תביעות משפטיות, צ'קים מבוטלים, קשיי תשלום לספקים והליכים פתוחים בהוצאה לפועל שנערמו נגדה.

מוקדם יותר השבוע הגישה חברת גמי וחיים, שבבעלות איש העסקים חיים חמו, בקשה למתן צו הקפאת הליכים ומינוי נאמן לקבוצה. חמו הצטרף בינואר האחרון כשותף בקבוצת אלדד פרי, שלה הלווה על פי הטענות כ-218 מיליון שקל.

חמו טען כי הלוואות העתק שנתן לפרי נדל"ן במהלך השנה האחרונה התבססו על מצגי שווא של אלדד פרי, הבעלים ומנכ"ל הקבוצה. חמו עלה לארץ משוויץ לפני שנים אחדות, ופגש בפרי לראשונה לפני כשנה, אז התעניין ברכישת דירה באחד ממיזמי החברה.

הבקשה חשפה כי קבוצת אלדד פרי נמצאת במשבר תזרימי קשה - וכי נוסף לחוב שלה לחמו, הקבוצה חייבת סך של כ-300 מיליון שקל נוספים לנושים שונים. לפי הנטען, בכל שבוע מכלה החברה כ-2.5 מיליון שקל והיא זקוקה להזרמה של 80 מיליון שקל על מנת לעמוד במלוא ההתחייבויות שלה עד לסוף 2020. כעת, בהסכמת הצדדים, חמו יעמיד לקבוצה מימון ראשוני של 3 מיליון שקל.

המשמעות של מינוי נאמן היא שלמשך תקופה הנאמן ינהל את החברה ויבחן את חובותיה ואת אפשרות שיקומה. הוא יידרש להגיש לבית המשפט דו"ח על מצבה, איתנותה הפיננסית והתנהלותה, ואליו יופנו תביעות חוב של נושים.

על פי נתוני החברה, היא מעורבת כיום בהקמתן של כ-3,000 יחידות דיור ברחבי ישראל - רובן במתכונת של קבוצות רכישה. בדרך זו פועלים חברי הקבוצה (הרוכשים) כיזמים לכאורה - ואינם נהנים מהגנות חוק המכר, המבטיחות את כספם.

קבוצת פרי נדל"ן מיוצגת על ידי עו"ד שי גליקמן ואת חמו מייצגים עורכי הדין יריב שי ישינובסקי, רונן נאווי וחנה אזולאי. הממונה, המיוצג על ידי עו"ד אילון בריל, תמך בהסכמת הצדדים. הדיון היום בבקשה למינוי נאמן של חמו צפוי להתקיים בצהריים בפני השופטת עירית נוטוביץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker