יזם נדל"ן לשעבר תובע 32 מיליון שקל משורה של נתבעים, בהם שלמה נס

אשר קורנבליט טוען כי הנתבעים נישלו אותו בחוסר תום לב מפרויקטים בתחום הנדל"ן שבהם השקיע ■ נס: "מדובר בתובע סדרתי ובהליך סרק"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד שלמה נס
עו"ד שלמה נסצילום: עופר וקנין

אשר קורנבליט, יזם נדל"ן לשעבר, תובע 32 מיליון שקל משורה של נתבעים, ובהם עורך הדין שלמה נס, בטענה כי נישלו אותו בחוסר תום לב מפרויקטים בתחום הנדל"ן שבהם השקיע.

לפי התביעה, שהוגשה באמצע אוגוסט לבית המשפט המחוזי בירושלים, קורנבליט חבר ב-2013 לחברת ס.א.ל משכנות הארץ (שאז נקראה נחלת אליעזר בע"מ), שלה היה סיווג קבלני מתאים, ולבעל מניותיה באותה העת יחיאל מוזס, והם ניגשו באמצעות החברה למכרזים לבניית יחידות למגורים ולמסחר.

לפי התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד מתן פריידין, קורנבליט העמיד ערבות של 1.85 מיליון שקל לצורך ההצעה באחד המכרזים (פרויקט המע"ר לחכירת מתחם לבניית יחידות מגורים ומסחר), ולאחר הזכייה הוא הוחתם על ערבות אישית בבנק הפועלים לצורך קבלת אשראי למימוש הזכייה בפרויקט. בפרויקט אחר, פרויקט המשקפיים לבניית יחידות דיור למגורים בבית שמש, הוא השקיע 3 מיליון שקל לצורך הגשת הצעה למינהל.

עם זאת, לטענתו, לאחר זכיית החברה במכרזים  – אליהם ניגשה החברה ביוזמתו ותוך הסתמכות על השקעתו הכספית האדירה והבלעדית - פעלו הנתבעים לנישולו מזכויותיו "בדרכי רמייה ותחבולה, הטבולות עד צוואר בחוסר תום לב בוטה, המנוגדות לדין".

הנתבעים שילמו לו חלק קטן ביותר מהסכומים המגיעים לו – כ-1.5 מיליון שקל. בתביעה נכתב כי התובע נקלע בעקבות האירועים למצוקה כלכלית קשה. הוא מבקש לאכוף את החוזים שנכרתו בינו לבין החברה ולשלם לו את הסכומים שהתעשרו על חשבונו. הוא מעריך כי חלקו בפרויקטים מגיע ל-32 מיליון שקל.

בין הנתבעים נמצאים החברה, מוזס ועו"ד שלמה נס, שב-2013 נהפך לבעל מניות בחברה.  

מנס נמסר כי "מדובר בתובע סדרתי. דרכו היא לנצל לרעה את מערכות המשפט, בתביעות קנטרניות, תוך ניסיון להתיש באמצעות ערכאות משפטיות שונות את החברה והשותפים, כפי שנהג עד כה בהליכי סרק נוספים מול בית המשפט ומול בתי דין למיניהם. ההליכים כולם הסתיימו בהפסדו של קורנבליט, או שנאלץ למשוך את ההליך או לבטלו. כך גם יקרה במקרה זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker