ש"ס עתרה נגד ניר דוד: "חוסמים את הגישה לשטחי האסי שלא כדין"

בעתירה טוענים ח"כ משה ארבל וסיעתו ש"ס כי "מדובר בשטחים שלא הוחכרו לקיבוץ - ומהווים משאב ציבורי שאין רשות לאף אדם או יישוב להגביל את הגישה אליו"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחל האסי בניר דוד
נחל האסי בניר דודצילום: גיל אליהו

המאבק על הגישה לנחל האסי מחריף. בצעד חריג, ש"ס וח"כ משה ארבל (ש"ס) הגישו היום (ג') עתירה לבית המשפט לעניינים מינהליים בנצרת נגד קיבוץ ניר דוד והמועצה האזורית עמק המעיינות, בטענה כי הן חוסמות את הגישה של הציבור הרחב לנחל האסי.

"מדובר בשטחים שלא הוחכרו לקיבוץ ומהווים משאב ציבורי שאין רשות לאף אדם או יישוב להגביל את הגישה אליו - אלא בדרכים שהותרו בדין", נכתב בעתירה. מהעתירה עולה כי "לאחר הקמת המדינה ומינהל מקרקעי ישראל נחתמו בין מינהל מקרקעי ישראל לקיבוץ ניר דוד חוזי חכירה של השטח שבמחלוקת. החוזים מתחדשים מזה עשרות שנים.

"ב-1997 נחתם חוזה החכירה האחרון שמסדיר את זכויות הקיבוץ בנחל עד 2045. למרות זאת, הנחל עצמו, על גדותיו, מעולם לא הוחכר ולא היתה כוונה להחכירו. מבחינה תכנונית היעוד של הנחל דומה לזה של שטח פרטי פתוח, שכולל איסורי שימוש שונים בנחל וגדותיו - אך לא אוסרת גישה למקום".

העתירה אינה קשורה לבקשה לתובענה ייצוגית שהגיש נגד הקיבוץ עו"ד אלחנן מירון בשמם של תושבי האזור ומטיילים שונים - שלא יכולים להיכנס אל הנחל. לפי מידע שהגיע ל-TheMarker, הקיבוץ והתובעים צפויים להתחיל בהליך גישור בשבוע הבא אצל נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אשר גרוניס.

העימותים בנחל האסי החריפו בסוף השבוע האחרון, לאחר שביום שישי היה אמור להתקיים אירוע הידברות בין הצדדים, אך הוא בוטל. כל צד האשים את הצד השני בכך שמנע את המהלך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker