לאן נעלם הסדר ניגוד העניינים של ישראל כ"ץ

בזמן שמתגבש הסדר מול שר האוצר, לא ברור אם בכלל חתם על כזה בתקופתו במשרד התחבורה ■ מטעמו של ישראל כ"ץ נמסר: "לשר נקבע הסדר ניגוד עניינים עם כניסתו לתפקיד"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר, ישראל כ"ץ
שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

מספר האירועים שבהם מעורב ישראל כ"ץ הובילו לכך שתקרית מהותית נדחקה הצדה: בדיון שנערך בסוף יולי בוועדת הכספים בנוגע לאישור תוכנית הסיוע הכלכלית למשק, בהיקף של 85 מיליארד שקל, התווכח כ"ץ עם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר. במהלך הוויכוח תקף כ"ץ את זוהר ואמר לו: "לבן דוד שלך יש אולם אירועים". זוהר אמר בתגובה: "אני אדבר אתכם על העסקים שיש לאשתו של כ"ץ".

הוויכוח חידד את החשיבות של הסדרי ניגוד עניינים – שעליהם חותמים שרים ומנכ"לי משרדים. בימים אלה מתגבש הסדר עניינים מול שר האוצר. אך כלל לא ברור אם לכ"ץ היה הסדר שכזה בתקופתו כשר התחבורה.

מתגובה לפנייתו של עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של עמותת הצלחה שעוסקת בקידום רגולציה כלכלית, למשרד המשפטים עולה כי שמו של כ"ץ אינו מופיע ברשימה של החתומים על הסדרי ניגוד עניינים. למרות זאת, בדיווח על הנושא ב-TheMarker נמסר ממשרד התחבורה כי לכ"ץ יש הסדר ניגוד עניינים מתקופתו במשרד התחבורה.

בתגובה לבקשת TheMarker לקבל העתק של הסדר ניגוד העניינים של כ"ץ, מסרו במשרד התחבורה כי "קיים הסדר ניגוד עניינים, אבל לצערנו לא הצלחנו לאתר אותו". במשרד המשפטים מסרו מנגד כי "חוות דעת למניעת ניגוד עניינים בעניינו של ישראל כ"ץ מצויה בימים אלה בשלבי גיבוש. לא אותרו חוות דעת לגביו משנים קודמות".

מטעמו של ישראל כ"ץ נמסר בתגובה: "לשר נקבע הסדר ניגוד עניינים עם כניסתו לתפקיד שר התחבורה והוא פעל בהתאם לאמור בו, הנחיות היועץ המשפטי לממשלה והיועצת המשפטית למשרד התחבורה. בנוגע למשרד האוצר, הסדר ניגוד העניינים מתגבש בימים אלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה ומי מטעמו, בהתאם לנוהל המסדיר את הטיפול בנושא. לאחר שיושלם הגיבוש תפורסם חוות הדעת בהתאם למקובל. התנהגות השר כ״ץ בכל תפקידיו היתה ללא רבב וכל ניסיון להציג דברים בדרך אחרת יהיה בגדר הוצאת דיבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום