השופט גלעד נויטל נבחר לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב

נויטל משמש סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ויחליף בתפקיד את נשיא בית המשפט המחוזי המכהן, איתן אורנשטיין

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט גלעד נויטל
השופט גלעד נויטלצילום: דניאל בר און

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, ושר המשפטים אבי ניסנקורן, החליטו למנות היום (חמישי) את סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט גלעד נויטל, לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי עם פרישתו של הנשיא המכהן, איתן אורנשטיין, בתחילת נובמבר.

על התפקיד התמודדו גם השופטים ירון לוי ואיריס לושי עבודי. מבין השופטים שהגישו מועמדות, רק נויטל מכהן כסגן נשיא. כל סגני הנשיא הנוספים — השופטים חאלד כבוב, צילה צפת, יהודית שבח, שאול שוחט וחגי ברנר — בחרו לא להתמודד.

הרכב ועדת האיתור שבחרה את נויטל לתפקיד הורכבה מהשופט העליון יצחק עמית; מנהל בתי המשפט, השופט יגאל מרזל; ונשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופטת רויטל יפה-כ"ץ.

חיות וניסנקורן הודו לנשיא היוצא אורנשטיין על תרומתו בהובלת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ואיחלו הצלחה רבה בתפקיד לסגן הנשיא נויטל.

השופט נויטל מגיע מהתחום הפלילי — הוא אחראי בבית המשפט המחוזי בתל אביב על המחלקה הפלילית. לפני שהגיע לשיפוט הוא היה עוזר בכיר ליועץ המשפטי לממשלה בתקופתם של יוסף חריש ומיכאל בן יאיר. הוא נבחר לשופט שלום לפני 26 שנה, ומכהן כשופט מחוזי 13 שנה.

לפני ארבע שנים הוא היה אחד מהמועמדים לבית המשפט העליון. נויטל הוא שופט יסודי, שמדבר בקצב דידקטי פסקני, ושומר על "פוקר פייס" במהלך ניהול התיק, כך שלא ניתן לדעת לאן נושבת הרוח.

בין התיקים שבהם טיפל נמנים הזיכוי של עו"ד יעקב וינרוט המנוח מעבירות שוחד, לאחר שקבע כי לא הוכח מעל לספק סביר שווינרוט התכוון לתת שוחד לפקיד השומה (שהורשע בעצמו בהפרת אמונים). בנוסף, ציין כי ייתכן שהדבר היה חלק מהנהוג במשרדו של וינרוט לתת שירות משפטי בחינם, כפעילות פרו־בונו.

שמו של נויטל עלה בפרשה שבה נאשם רונאל פישר. קצין החקירות לשעבר ערן מלכה, שחתם על הסכם עד מדינה בפרשה, הגדיר את נויטל כ"חבר טוב של רונאל". לדברי מלכה, פישר סיפר לו שאצל השופט נויטל התנהל תיק השוחד של וינרוט, וברגע שפישר הבין שהתיק הולך לכיוון של זיכוי, פישר קבע עם וינרוט פגישה וביקש ממנו מיליון דולר עבור הזיכוי. וינרוט לא האמין לו והכחיש את גרסת מלכה, וגם מהנהלת בתי המשפט אמרו בזמנו כי הדברים חסרי שחר ונטולי אחיזה במציאות והשופט נויטל לא שוחח עם איש, לרבות עם פישר, על תיקים שהתנהלו בפניו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום