בית הדין לעבודה הורה לכנס מחדש את הוועדה לבחירת סגן מנהל המחלקה הבינ"ל בפרקליטות

השופט אייל אברהמי: "היעדר נציג הארגון אינו עניין של מה בכך. ביחסים קיבוצים ישנה חובת תום לב מיוחדת ומוגברת"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרד המשפטים בירושלים
משרד המשפטים בירושליםצילום: דניאל בר-און/גיני

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים הורה היום (שלישי) למדינה לכנס בחזרה ועדת בוחנים למכרז לתפקיד סגן מנהל המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. ועדת הבוחנים התכנסה לראשונה בינואר, אך לא בחרה אף אחד מהמועמדים שהופיע בפניה, מכיוון שכולם היו, לפי המדינה, נעדרי ניסיון ניהולי.

פסק הדין של השופט אייל אברהמי ניתן במסגרת בקשת צד בסכסוך קיבוצי שהגיש ארגון פרקליטי המדינה (שמשמש ארגון העובדים היציג של הפרקליטים). הארגון טען כי החלטת ועדת הבוחנים היתה שלא כדין, מפני שהוועדה התכנסה ללא נציג ארגון העובדים ובהרכב שלא היה לו ייצוג שווה לשני המינים. עוד טענו בארגון כי ההחלטה לא לבחור אף אחד מהמועמדים בשל "היעדר ניסיון ניהולי" אינה סבירה, שכן ניסיון ניהולי לא נקבע כתנאי סף ברור במכרז. 

השופט אייל אברהמיצילום: אמיל סלמן

הרכב בית הדין קיבל את הבקשה וכתב: "היעדר נציג הארגון אינו עניין של מה בכך. ביחסים קיבוצים ישנה חובת תום לב מיוחדת ומוגברת. רק במועד התכנסות הועדה, נודע לנציג הארגון כי אחד המועמדים עובד עמו באותה מחלקה, ועשוי להיות קושי בישיבתו בוועדה. מיד ניסה הארגון למצוא חבר מחליף בוועדה. הואיל ואותה שעה היה חסר חבר נוסף, שמחליפו הגיע רק שעה לאחר מועד ההתכנסות נכון וראוי היה במקרה זה, להמתין שעה עד שעה וחצי לנציג  הארגון".

חברי הרכב בית הדין התייחסו לטענת ארגון הפרקליטים לפיה החליטה המדינה להתייחס באופן שווה לכל המועמדים בלי להתייחס לניסיון הניהולי שיש בידיהם: "פגם נוסף לו טען הארגון בהחלטת הוועדה הוא ההתייחסות הכוללנית לכלל  המועמדים, שלפיה אין להם ניסיון ניהולי... זכאים היו המועמדים שטרחו ובאו לפני הוועדה שיתייחסו אליהם באופן אישי. היה מקום לפרט מה הניסיון המתבקש ומה הניסיון הניהולי שיש לכל אחד מהמועמדים, ומדוע לטעמה של הוועדה אין הניסיון הפרטיקולרי עונה על הנדרש במכרז".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker