דוד שמרון תובע את יעלון על חצי מיליון שקל: "ניסה להשחיר את פני"

מקורבו של נתניהו הגיש את התביעה בעקבות התבטאויות של יעלון בנוגע לפרשת הצוללות ■ שמרון טוען כי מעולם לא קיבל כספים בעסקת כלי השיט או מטיסנקרופ

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד דוד שמרון
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

עו"ד דוד שמרון הגיש היום (ד') לבית המשפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע בגובה חצי מיליון שקל נגד חבר הכנסת משה יעלון (יש עתיד–תל"ם). הסיבה: התבטאויות של יעלון בכלי התקשורת נגד שמרון בנוגע לתיק הצוללות.

בכתב התביעה שנוסח על ידי עו"ד שאול שמרון, עמית חדד ונועה מילשטיין, מציין שמרון כי לפני כחודש יעלון התראיין לתוכנית הרדיו של בן כספית וינון מגל ב-FM103, ואמר: "בעסקות עם טיסנקרופ נתניהו הרוויח כסף. יש נתיב שנקרא נתיב העמלות. הכסף מגיע לבן דודו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, איש סודו של ראש הממשלה. בעניין הזה נפתחה גם חקירה פלילית בהנחיית היועמ"ש. הפרקליטות הגישה כתבי אישום בכפוף לשימוע נגד אנשים מסביבתו הקרובה מאוד של נתניהו".

מגל שאל את יעלון אם הכסף הגיע לנתניהו, והוא השיב: "הכסף מגיע לשמרון. מה שנעשה איתו הלאה מחייב בדיקה". שמרון, ששימש עורך דינה של טיסנקרופ, דחה את טענות אלה וכתב כי מדובר בטענת כזב שמטרתה להשחיר את פניו.

משה יעלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

דוגמה נוספות ששמרון נותן בכתב התביעה קשורה לפרסום שהעלה יעלון לדף הפייסבוק שלו במסגרת הקמפיין שלו בבחירות האחרונות. בפרסום נטען על ידי יעלון כי "פרשת 3,000, פרשת רכש הצוללות וספינות המגן מהמספנה הגרמנית טיסנקרופ, היא פרשת השחיתות הגדול ביותר בתולדות המדינה. סביבתו של ראש הממשלה נהנתה ממילוני יורו, כולל עורך דין שמקורב אליו, המשנה לראש המל"ל שהוא רצה למנות לראש מל"ל וראש הסגל. למרות זאת, ראש הממשלה לא ידע".

בכתב התביעה כותב שמרון כי מדובר בטענה שקרית, שכן "הוא לא קיבל מועלם מיליוני יורו מעסקת כלי השיט מטיסנקרופ. כל הטענה השקרית שפירסם יעלון נועדה להשפיל ולבזות את שמרון ולפגוע במעמדו".

שמרון הוסיף בכתב התביעה כי "הדיבה בפרסומים אלה ברורה. נטען בפרסומים אלה כעובדה שהתובע, כמי שמקורב לראש הממשלה, נהנה ממיליוני יורו כתוצאה מעסקות כלי השיט שאושרו על ידי ראש הממשלה באופן אישי. זוהי טענה כוזבת".

יעלון מסר בתגובה: "תוך כדי דיון בכנסת להקמת ועדת חקירה לרכש כלי השיט והצוללות מטיסנקרופ, מתפרסם כי עו״ד שמרון, המעורב בפרשה עד צוואר, הגיש תביעה נגדי בנושא. כך מתנהגת כנופיית פשע. לא תפחידו ולא תרתיעו אותי מלהילחם על הוצאת האמת לאור. ביטחון המדינה אינו הפקר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker