ביהמ"ש: הגבר משתכר פחות - ולכן יקבל 70% משווי הדירה לאחר הגירושין

השופט: "שני הצדדים יצטרכו לדאוג לקורת גג ולזון את ילידיהם המשותפים, ובמקרה זה לנתבעת יש נקודת פתיחת טובה יותר מזו של התובע"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולם בית משפט
אולם בית משפטצילום: אליהו הרשקוביץ

בית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון נתן באחרונה פסיקה לא שגרתית בתיק משפחה. במסגרת תיק גירושין בין גבר לאישה, קבע שופט בית המשפט נחשון פישר כי שווי הדירה המשותפת לשני הצדדים תחולק באופן הבא - 70% לגבר ו-30% לאישה - לנוכח הפער בהכנסותיהם.

בתי המשפט נוטים לרוב לחלק את שווי הדירה באופן שווה בין שני הצדדים במהלך גירושין, אך במקרה הזה התקבלה טענתו של עו"ד רועי סידי ממשרד סידי עורכי דין, שייצג את הגבר. הוא שטען כי לנוכח הפער העצום בין ההכנסות של האישה - בכירה במערכת הבריאות - לבין הכנסותיו של הגבר, יש לחלק את התמורה שתיכנס ממכירת הדירה כך שהגבר יקבל את רובה.

השופט כתב: "סברתי, ומתוך ראייה על העתיד לבוא, כי בני הזוג שלפני מסיימים את מערכת היחסים באופן בלתי שוויוני. הנתבעת בעלת קריירה משגשגת ומשתכרת שכר יפה לכל הדעות - ואילו התובע פוטר לאחרונה בעקבות משבר הקורונה, וגם אם יצליח למצוא עבודה הרי שעדיין יתקיים פער עמוק בין השניים לעניין גובה הכנסותיהם.

"שני הצדדים יצטרכו לדאוג לקורת גג ולזון את ילידיהם המשותפים, כאשר במקרה זה לנתבעת יש נקודת פתיחת טובה יותר מזו של התובע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker