עתירה לבג"ץ: לסיים את כהונתו של מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ

בתנועה לטוהר המידות טוענים כי מינוי זמני של מנכ"ל משרד ראש הממשלה מנוגד לחוק ואף מזיק משום שממלא המקום תלוי במידה רבה בראש הממשלה ■ "כהונה של אדם כממלא מקום מנכ"ל של משרד ממשלתי איננה תופעה רצויה"

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץצילום: אבי אוחיון / לעמ
ביני אשכנזי

התנועה לטוהר המידות עתרה לבג"ץ וביקשה שבית המשפט יורה על סיום כהונתו של רונן פרץ בתפקיד ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

בפתיחת העתירה נטען כי "תפקידו של המנהל הכללי של משרד ראש הממשלה הוא תפקיד בעל חשיבות עצומה לקידום פעילות הממשלה, וליצירת תיאום וסנכרון בפעילות משרדי הממשלה השונים לטובת השגת יעדי הממשלה. כהונה של אדם כממלא מקום מנכ"ל של משרד ממשלתי איננה, בדרך כלל, תופעה רצויה".

מנסחי העתירה, עו"ד בעז ארד ואביה אלף, כתבו כי כהונתו של פרץ כממלא מקום מנוגדת להוראות חוק שירות המדינה (מינויים).

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביום הבחירותצילום: תומר אפלבאום

פרץ מכהן בתפקיד במשך יותר משנה אך כהונה כממלא מקום אפשרית רק לתקופה של שישה חודשים, והארכה מעבר לכך מחייבת נסיבות מיוחדות שאינן מתקיימות במקרה זה.

התנועה הדגישה בעתירה כי מדובר בדפוס התנהגות לא תקין החוזר על עצמו. גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הקודם, יואב הורוביץ, שימש רוב כהונתו כממלא מקום. מינוי ממלא מקום לתפקיד כה בכיר ורב השפעה הוא מזיק ואף מסוכן משום שממלא המקום תלוי במידה רבה בראש הממשלה.

לטענת התנועה לטוהר מידות, מצב זה נוח מאוד לראש הממשלה וחשוב לו לשמר אותו שכן למנכ"ל השפעה רבה על השתתפות המדינה בהוצאות ראש הממשלה ומשפחתו וכהונה כממלא מקום מחלישה את עמדת המנכ"ל מול לחצים מראש הממשלה למימון הוצאות. על פי דיווחים, זו הייתה סיבת עזיבתם של שני המנכ"לים הקודמים. 

על פי פרסומים, היה זה רונן פרץ שקידם את ההחלטה השערורייתית כי המדינה תישא בהוצאות המס של ראש הממשלה נתניהו בגין הטבות שקיבל על חשבון המדינה במעונו הפרטי, בתקופה של משבר כלכלי חסר תקדים. בנוסף, פרץ גם ניסה לקדם סעיף בעייתי ביותר המאפשר לו לאשר ביצוע עבודות במעון הפרטי של ראש הממשלה בידי עובדים חיצוניים. סעיף זה יוצר מסלול עוקף המאפשר לראש הממשלה ומשפחתו, דרך המנכ"ל התלוי בהם, לאשר כספים מהמדינה שהגורמים המוסמכים סירבו לאשר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker