סוף לסכסוך: אקסלמד רוכשת את כל האחזקות בפלטופ ממשפחת טופז

בתחילת 2019 מיזגה קרן ההשקעות אקסלמד בניהולו של אורי גייגר את חברת קיסטון שבשליטתה, עם חברת פלטופ שבשליטת שמואל טופז, אך בחודשים האחרונים נקלעו הצדדים לסכסוך חריף ■ אקסלמד רוכשת את מלוא האחזקות בפלטופ תמורת 100 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: טל טופז, שמואל טופז, מאיר לוין, אמיר בלאט ואורי גייגר. הסכסוך הגיע לבתי המשפט בדלאוור ובחיפה

כשנה וחצי אחרי שקרן ההשקעות אקסלמד, שמנהל אורי גייגר, הודיעה על מיזוג קיסטון האמריקאית שבשליטתה עם חברת פלטופ הישראלית שבשליטת שמואל טופז – היא רוכשת כעת את מלוא האחזקות בפלטופ תמורת 100 מיליון שקל. בכך מסתיים הסכסוך החריף בין קבוצות המשקיעים של פלטופ ואקסלמד.

אקסלמד רכשה את השליטה בקיסטון, חברת שתלים דנטליים מהמובילות בארה"ב, ביוני 2018. טופז הקים את פלטופ ב-2010, אחרי שמכר את השליטה בהמ־לט לדסק"ש. החברה, שפועלת בקיסריה, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של שתלים, וכן בטכנולוגיות של עיבוד שבבי לתחום המכשור הדנטלי.

האופן שבו נעשה המיזוג שהוכרז בתחילת 2019 בעסקת החלפת מניות נעשה כך ששתי קבוצות המשקיעים מחזיקות בקיסטון (KDH), שהיא חברת אחזקות. KDH מחזיקה באופן מלא בחברה הבת (צינור) KDI הרשומה בדלאוור, ארה"ב, והיא מחזיקה במלוא המניות של פלטופ הישראלית.

במסגרת הליכים משפטיים שניהלו הצדדים בחצי השנה האחרונה, טופז טען כי אקסלמד וגייגר ביצעו מהלכים פסולים כדי לנסות לשבור את השוויון שעליו הוסכם בין קבוצות המשקיעים, במטרה לדחוק החוצה את משקיעי פלטופ בעבור נזיד עדשים — וכדי ליהנות לבד ממכירה של הקבוצה למשקיע חיצוני. גייגר ואקסלמד טענו מנגד כי מדובר בסחטנות, וכי הם פועלים כדין ולפי הסכם השליטה. הסכסוך ביניהם עבר לבוררות.

אורי גייגרצילום: אורי גייגר

כעת מודיעות קרן אקסלמד ומשפחת טופז כי הקרן רוכשת את אחזקות משפחת טופז ובעלי המניות המקוריים של חברת פלטופ בקבוצת קיסטון האמריקאית תמורת כ-100 מיליון שקל, ולאחר הרכישה תחזיק אקסלמד ב-100% ממניות חברת קיסטון, שמחזיקה בשרשור מלא גם בחברת פלטופ. אם יהיה בשנתיים הקרובות אקזיט של קרן אקסלמד ביחס לפלטופ, הוא יזכה את קבוצת בעלי המניות המקוריים של פלטופ ב-10% מהאפסייד על השווי שנקבע בין הצדדים.

הרכישה מביאה לקצו את הסכסוך המשפטי בין הצדדים. את משפחת טופז ומשקיעי פלטופ ייצגו עורכי הדין דניאל לורבר ודור מרינובסקי ממשרד ברנע ג’פה לנדה ושות'. אקסלמד יוצגה על ידי עורכי הדין דני קלינהנדלר ושיר שלו ממשרד גרוס קלינהנדלר, חודק הלוי גרינברג שנהב ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker