אלוביץ' דורש לדעת באיזה סדר יובאו העדים בתיקים 2000 ו-4000

אם הפרקליטות תעמוד על הבאת עדים לתיק 4000 תחילה, בני הזוג יבקשו לשנות את סדר הבאת הראיות ■ סנגוריהם של בני הזוג: ״ההגנה לא תוכל להיערך לניהול תיק 4000 בינואר 2021, לנוכח היקף חומר החקירה"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאול ואיריס אלוביץ'
שאול ואיריס אלוביץ'צילום: מוטי מילרוד

סנגוריהם של בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', עורכי הדין ז׳ק חן ומיכל רוזן עוזר, הגישו היום (ראשון) בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שבה הם דורשים להורות לפרקליטות לפרט באופן רשמי מהו סדר הפרשות ומהו סדר הבאת העדים בתיקים 2000 ו-4000. בתיקים נאשמים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס, ובני הזוג אלוביץ'.

לטענת הסנגורים, חלפו שבועיים מאז דיון התזכורת והפרקליטות עדיין לא הודיעה לבית המשפט מהו הסדר שבו היא תבקש להציג את ראיותיה. ״אכן, בית המשפט הנכבד לא הורה למאשימה להודיעו דבר בעניין זה, אך נוכח שאלותיו ונוכח בקשתם ניתן היה לצפות שהמאשימה תודיע מפורשות מה סדר הבאת העדים המתוכנן״, נכתב בבקשה. לטענת הסניגורים, אם הפרקליטות תעמוד על הבאת עדים לתיק 4000 תחילה, הדבר יביא להגשת בקשה לבית המשפט לשינוי סדר הבאת הראיות מצדם של הסנגורים. ״ההגנה לא תוכל להיערך לניהול תיק 4000 בינואר 2021, נוכח היקף חומר החקירה והבקשות הצפויות בענייני חומר חקירה״.

ארנון (נוני) מוזסצילום: עופר וקנין

עוד הוסיפו סנגוריהם של בני הזוג אלוביץ׳ כי אם יש ממש בפרסומים האחרונים, שלפיהם העד הראשון במשפט יהיה מנכ״ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, ״המעט שניתן לומר הוא כי החלטה כזו היא הכבדה בלתי עניינית על באי כוחם של הנאשמים בתיק 4000, ואולי ניסיון להפיק יתרון מחוסר הזמן שניתן להם להיערך. ודאי שאין בה קידום של ניהול ההליך הפלילי באופן יעיל והוגן״.

בנוסף, הסנגורים הגישו היום לבית המשפט העליון תגובה לעמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלפיה אין לפתוח בחקירה פלילית סביב הדלפות חומרי החקירה בתיק 4000, במסגרת עתירה לבג״ץ שהגישו בני הזוג אלוביץ׳ לפני כחודשיים.

מימין: עו"ד מיכל רוזן-עוזר, שאול אלוביץ', התובעת ליאת בן ארי ועו"ד ז'ק חן, בבית המשפט המחוזי בירושליםצילום: ראובן קסטרו

"מכיוון שמדובר בהליך פלילי שאחד הנאשמים בו הוא ראש ממשלה מכהן, ויש עניין ציבורי רב בכך שלא יתנהל במחשכים - הרי שנפרצו כל הסכרים ואין לעמוד בפני העתקת המשפט לזירה התקשורתית וניהולו ב'כיכר העיר'", הוסיפו הסניגורים. "מדובר בעמדה בלתי סבירה בעליל ומצדיקה התערבותו של בית משפט נכבד זה".

באותן מלים השתמשו הסנגורים בפנייתם ליועץ המשפטי לממשלה ממאי, זמן קצר לפני שידור תוכנית המקור בערוץ 13, שבה הופיעו עדי תביעה באולפן במסגרת סימולציה שנערכה לדיון בתיק 4000. מנדלבליט השיב לפנייתם של הסנגורים ואמר כי הוא לא מתכוון לפתוח בחקירה פלילית עקב שידור התוכנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker