תשעה נאשמים בחברות בארגון הימורים ברשת: "הלבינו מיליוני שקלים"

עבירות של ארגון וניהול הימורים, הלבנת הון ועבירות מס מיוחסים לתשעה בידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ■ על פי האישום הם השתמשו בשמות קוד, חילקו את השלל בחדרי מלון והלבינו את הכסף בחנויות המרת כספים באמצעות אנשי קש

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הימורים
אתר הימורים. לאתר אין קשר לנאמר בכתבהצילום: Bloomberg

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד תשעה נאשמים בעבירות של ארגון וניהול הימורים, הלבנת הון ועבירות מס. כתב האישום מגולל מסכת עובדתית רחבה של ארגון הימורים שפעל באמצעות אתרי הימורים שונים באינטרנט בין 2017-2012.

על פי כתב האישום, בראש ארגון ההימורים עמד דודי קחלון יחד עם שבעה נאשמים נוספים: יוני בן חיים, קובי מנשה, בן אלון, משה גבאי המכונה "הגדול", משה גבאי המכונה "הקטן", שימי אזן ודניאל אדרי, יחד עם העבריין יעקב שמעון וא”א. האחרון הוא עד המדינה בתיק 1131, המתנהל בימים אלה בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד העבריין מוטי חסין ואחרים. ארגון ההימורים גילגל בתקופת פעילותו עשרות מיליוני שקלים, והפיק לחברי הארגון רווחים של עד מאות אלפי שקלים בשבוע.

פעילות ארגון ההימורים נעשתה דרך אתר האינטרנט WIN9BET.COM, שהיה בבעלות דוד קחלון. במהלך תקופת פעילות אתרי ההימורים הוחלפו שמות האתרים כמה פעמים לשמות כגון: play2bet.com, blc7.com, vsp9.com, sp24/7.

אפליקציית הימוריםצילום: CHRIS RATCLIFFE / בלומברג

על מנת להסתיר פעילות זו, פעלו הנאשמים בדרכים מתוחכמות להסוואת חברי הארגון, כשהשתמשו בשמות קוד שונים כגון: "משקפיים", "כיפה" ועוד. חלוקת הרווחים התבצעה בחדרים שנשכרו בבתי מלון שונים בהתראה קצרה לחברי הארגון. בנוסף, על מנת להסוות את כספי ההימורים, השתמשו בחנויות המרת כספים שונות באמצעות אנשי קש. בבתיהם של חלק מהנאשמים נמצאו סכומי כסף מזומן בערך של מיליוני שקלים במטבעות שונים.

משה בכר היה הבעלים של צ'יינג' בשם "אקסקש בע"מ", דרכו הולבנו כספי ההימורים בסך של יותר מ-16 מיליון שקל. בכר מואשם בכך שסיפק שירותי מטבע שונים תוך הסתרת זהותם של הגורמים המעורבים, ונמנע מדיווח כדין על העברות כספים, שנעשו ללא זיהוי מלא של מקבלי השירות.

בנוסף הואשמו הנאשמים בעבירות מס שונות בכך שלא דיווחו על רווחיהם העצומים למס הכנסה ולא שילמו על כך מס כדין. במסגרת כתב האישום, הגישה המדינה בקשת חילוט הכוללת רכוש אסור בשווי מיליוני שקלים, בהתאם לחוק איסור הלבנת הון.

התיק נחקר על ידי כוח המשימה המיוחד למאבק בהימורים באינטרנט, היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) יחד עם היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker