רשות המסים: לן בלווטניק חייב כ-150 מיליון שקל

לפי רשות המסים, הדיווח של כלל תעשיות בנוגע לשווי הקרקע של מפעל נשר היה בחסר, כך שמס השבח שעל החברה לשלם בפועל גבוה בהרבה ממה ששילמה בפועל ■ כלל תעשיות: "נפלה טעות בבדיקת הרשות לגבי ייעוד הקרקע"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הדיווח של כלל תעשיות על שווי הקרקעות ששימשו את מפעל המלט נשר היה בחסר, ומס השבח שעל החברה לשלם בפועל גבוה בכ-150 מיליון שקל — כך לפי רשות המסים. המשנה למנכ"ל נשר היא איה אבידור, אחותו של מנהל רשות המסים ערן יעקב, כך שהוא מנוע מלעסוק בענייני החברה.

מכלל תעשיות, שבשליטת לן בלווטניק, נמסר כי "בשנים האחרונות מרכזת כלל תעשיות את פעילות הנדל"ן של הקבוצה תחת חברה ייעודית אחת, ובמסגרת זאת מועברים נכסי הנדל"ן של הקבוצה לחברת כלל נדל"ן. השומה מתייחסת בעיקרה לנכס שהוא חלק מהגן הלאומי במורדות הכרמל, שהערכת השווי שלו בוצעה על ידי אחד מבכירי השמאים בישראל.

"כלל תעשיות סבורה כי נפלה טעות בבדיקת רשות המסים לגבי ייעוד הקרקע, ומכאן הפער המשמעותי בשווי המיוחס לקרקע. אנו משוכנעים כי כאשר יובהרו העובדות יוסדר העניין בהבנה".

מפעל המלט בנשר הפסיק את פילות הייצור שלו לפני כעשור, ועד 2017 עדיין עסק בטחינת קלינקר — חומר תעשייתי שהמלט מיוצר באמצעות טחינתו. ב–2017 הופסקה גם טחינת הקלינקר ואחרוני עובדי המפעל פוטרו.

על שטח המפעל, המשתרע על פני כ–2,000 דונמים, ועל השטחים הסמוכים לו, יזמה כלל תעשיות תוכנית להסבת ייעוד הקרקע מתעשייה למגורים ושטחים מסחריים בהיקף של כ–5,000 יחידות — מתוכן כ–2,700 על שטחי המפעל. כלל התקשרה בהסכם שותפות עם חברות הבנייה אפריקה מגורים ושיכון ובינוי לצורך ייזום הפרויקט, שהרווחים הצפויים ממנו נאמדים במאות מיליוני שקלים.

שווי הקרקעות וערך המימוש שלהם נתון במחלוקת מפני שמדובר בשלב זה בהערכות שמאיות של הקרקעות, ולא ברווחים שהתקבלו מהמימוש ומכירת הבניינים בפועל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker