יו"ר מחוז צפון בלשכת עורכי הדין, מוחמד נעאמנה, נבחר לנציג הלשכה בוועדה לבחירת שופטים

נעאמנה, שיחליף את אפי נוה בוועדה, גבר על ראש הלשכה לשעבר דורון ברזילי ועל עו"ד יצי גורדון

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד מוחמד נעאמנה
ביני אשכנזי

יו"ר מחוז צפון בלשכת עורכי הדין, מוחמד נעאמנה, נבחר לכהן כנציג הלשכה בוועדה לבחירת שופטים. בתום יום ההצבעה שהסתיים בדקות האחרונות, קיבל נעאמנה את מרבית הקולות מבין חברי המועצה הארצית של הלשכה שבחרו בו. נעאמנה גבר על יו"ר הלשכה לשעבר, עו"ד דורון ברזילי, ועל עו"ד יצחק (יצי) גורדון, חבר סיעת עו"ד בשירות המדינה. נעאמנה יחליף את ראש הלשכה הקודם אפי נוה בוועדה.

מתוך 44 חברי המועצה בעלי זכות הצבעה, הגיעו להצביע היום 43 חברי מועצה. הקול החסר הוא של פרקליט המדינה, ששמור לו כיסא קבוע במועצה הארצית, אך טרם מונה פרקליט מדינה במקומו של שי ניצן שסיים את תפקידו בדצמבר.

הנציג היוצא, אפי נוהצילום: מוטי מילרוד

נעאמנה, בן 39, תושב נצרת וחבר המועצה הארצית של הלשכה מאז 2011, הוא בעל משרד עורכי דין פרטי העוסק בסכסוכים אזרחיים ופליליים. נעאמנה אינו מרבה להתבטא בתקשורת או באירועים פנימיים של הלשכה ולאורך הקמפיין לא נשמעו ממנו התבטאויות מעוררות מחלוקת או לחילופין, הצהרות תמיכה בלתי מסוגיית במערכת המשפט. עם זאת, נעאמנה נחשב לנציג גוש שמאל-ערבים במועצה הארצית של הלשכה, אשר מזוהה עם הגנה על שלטון החוק ועל מערכת המשפט.

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, דורון ברזיליצילום: דודי ועקנין

 נעאמנה זכה ברוב של 26 קולות לעומת עוה"ד דורון ברזילי ויצחק גורדון, שקיבלו 12 ו-5 קולות בהתאמה.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי: "אני מאחל לעו"ד נעאמנה הצלחה רבה בתפקיד החשוב. אני סמוך ובטוח כי הוא ייצג נאמנה את הלשכה ויעניק את קולו בוועדה למועמדים המקצועיים ביותר והראויים ביותר לשיפוט, וכי לנגד עיניו יעמדו שיקולים מקצועיים וענייניים בלבד, לרבות חיזוק אמון הציבור במערכת המשפט.

לשכת עורכי הדין תמשיך להשפיע בכל צומת מרכזי וחשוב ותייצג בכבוד את עשרות אלפי עורכות ועורכי הדין בישראל והציבור כולו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker