מנדלבליט לבג"ץ: ייתכן שהתשלום על ייצוגה של שרה נתניהו הוא טובת הנאה עקיפה לרה"מ

היועץ המשפטי לממשלה רומז לבג"ץ כי ייתכן ששרה נתניהו צריכה להחזיר הכספים שקיבלה להגנה משפטית - בסך 270 אלף דולר

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו בבית המשפט השלום בירושלים, ב-2018
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש היום (ראשון) לבג"ץ הודעה מטעמו ולפיה על ועדת ההיתרים לבחון אם אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, היתה צריכה לקבל היתר לקבלת המימון לצורכי הגנתה המשפטית בתיק המעונות. מנדלביט תוהה אם 270 אלף דולר שקיבלה נתניהו - מהווה טובת הנאה הניתנת למעשה לראש הממשלה עצמו, ולפיכך יש צורך במתן היתר מהוועדה.

תגובתו של היועץ ניתנת לעתירה שהגישו התנועה לטוהר המידות באמצעות עו"ד אביה אלף, וכן התנועה לאיכות השלטון באמצעות עוה"ד אליעד שרגא ותומר נאור. העותרות ביקשו שרה"מ ישיב את הכספים שקיבל מנתן מילקובסקי בסך 30 אלף דולר. באי כוחו של נתניהו התחייבו שכך ייעשה. עתה, נדרשה עמדת היועץ בנוגע לסכום שקיבלה ממנו אשת רה"מ.

היועץ אמנם לא חווה את דעתו באופן מפורש בנושא, אך הוא מחזיר את תפוח האדמה הלוהט לוועדת ההיתרים, שהחליטה שאשת רה"מ לא צריכה להחזיר את הכסף מכיוון שהיא אינה חברת ממשלה.

בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליטצילום: רויטרס

אמנם בתגובתו לבג"ץ משאיר מנדלבליט את שיקול הדעת לוועדה לקבוע אם מדובר במתנה אסורה, אך הוא מרמז שאולי יהיה צורך לדרוש ממנה את כספי המימון חזרה.

כך כתב היועץ: "לא מן הנמנע כי טובת הנאה הניתנת לבן זוגו של שר, או אדם אחר הסמוך על שולחנו, יכול שתהיה כזאת אשר במהותה היא טובת הנאה הניתנת לשר. לשיטת היועץ המשפטי לממשלה, פרשנות מצמצמת מדי של סעיף זה עלולה להוביל במקרים מסוימים לעקיפה של כללים, בדרך של קבלת טובות הנאה על ידי קרובי השר אשר ממנה נהנה במישרין או בעקיפין השר עצמו כחלק ממשק הבית המשותף".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker