המדינה לבג"ץ: יש לדחות את עתירת העצמאים לקבל דמי אבטלה

בעקבות עתירה שהלינה על אפליה של עצמאים מול שכירים, טוענת המדינה: התוכנית הכלכלית החדשה כוללת הסדרים לעצמאים, כך שלא קיימת אפליה ■ בלשכת יועצי המס, שהגישה את העתירה, אומרים: גם התוכנית החדשה מפלה - וממילא אין ביטחון שתעבור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת העצמאים בכיכר רביןצילום: תומר אפלבאום

האם ההקלות בזכאות לדמי אבטלה לשכירים מפלות לרעה את ציבור העצמאים? בג"ץ ידון מחר (ד') בעתירה שזו טענתה המרכזית, שהגישה לשכת יועצי המס בישראל. אתמול הודיעה המדינה לבג"ץ, באמצעות פרקליטות המדינה, כי היא עומדת על כך שהעתירה תידחה על הסף - בשל העובדה שהממשלה קבעה גם הסדרים נפרדים לעצמאים, מה שלטענת המדינה מייתר את העתירה.

העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין ליאור דץ ויוסי אור-הכהן, ותמכו בה גם לשכת ארגוני העצמאיים להב ונשיאה, עו"ד רועי כהן. המדינה מציינת כדוגמה את החלטת הממשלה 204, שהתקבלה לפני כשבוע, וקבעה כי עצמאי ושכיר בעל שליטה בחברת מעטים שהיה זכאי למענק בהתאם לתקנות שעת חירום, יהיה זכאי למענק נוסף עבור חודשים מאי ויוני.

בלשכת יועצי המס דוחים את עמדת המדינה, וטוענים כי התוכנית הכלכלית החדשה שאליה מתייחסת המדינה עדיין לא אושרה בכנסת, ואף אחד לא ערב לכך שתאושר לנוכח ההתרחשויות האחרונות, שכן הממשלה אינה עקבית במדיניותה וכלל לא בטוח שיש לה הרוב הדרוש להעביר התכנית בכנסת. לכן, לדברי הלשכה, מה שעומד כיום על כף המאזנים אינו תוכנית מוגמרת, אלא רק פוטנציאל לתוכנית.

עוד נטען כי גם אם התוכנית הכלכלית החדשה תאושר, היא רק תחזק את אפליית העצמאים מול השכירים: בעוד שכירים יהיו זכאים לדמי אבטלה בשיעור של עד 10,500 שקל, עצמאים יהיו זכאים במשך אותה התקופה למענק מקסימלי של עד 7,500 שקל בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker