שלב ההוכחות במשפט נתניהו ייפתח בינואר - ויתנהל 3 פעמים בשבוע

התובעת עו"ד ליאת בן ארי: "רוצים להתחיל בתיק 4000, מוכנים להיות גמישים" ■ השופטת: "אי-אפשר שכל פעם יגיע עו"ד אחר ויגיד שהוא מייצג את רה"מ" ■ עו"ד יוסי שגב, שהצטרף באחרונה לצוות ההגנה של רה"מ: "אי-אפשר לחקור עדים עם מסכה"

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באולם בית המשפט
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באולם בית המשפטצילום: צילום מסך

שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפתח בינואר - ויתנהל שלוש פעמים בשבוע - כך קבעה הבוקר (א') שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן. השופטת קבעה את המועדים הבאים בתיק: תשובה לאישום תוגש בכתב על ידי הסנגורים השונים בתיק עד ל-18 באוקטובר, ו‏בקשות לגילוי חומרי חקירה ולהסרת חיסיון בתיק יוגשו על ידם עד ל-13 בספטמבר. ‏המדינה תשיב לטענות מקדמיות עד ל-1 בנובמבר.

הדיון, שאמור היה להיות טכני ומטרתו היתה "לפתוח יומנים", היה סוער למדי. כאשר עורך הדין החדש של ראש הממשלה, יוסי שגב, התחיל לטעון, קטעה אותו התובעת עו"ד ליאת בן ארי, נציגת הפרקליטות, ואמרה: "אולי כדאי שתצהיר שאתה מייצג את רה"מ. לפני חודשיים שמענו כאן סנגור אחר שטען שהוא צריך עוד זמן להכין את התיק".

שגב השיב: "קיבלתי ייפוי כוח לייצג רק לישיבה הזאת. באשמת המדינה ידענו רק ברגע האחרון שהמימון שאמור היה להתקבל לצורך מימון הוצאות ההגנה של ראש הממשלה לא התקבל".

לשמע תשובתו של שגב, שאלה השופטת פרידמן-פלדמן: "מה זאת אומרת ייפוי כוח רק להיום? מה קורה עם הייצוג של עו"ד עמית חדד?". שגב השיב: "אם תיפתר בעיית המימון, כל עורכי הדין בצוות ההגנה של רה”מ ייצגו בתיק, יש כוונה להוסיף עוד עורך דין לצוות".

התובעת ליאת בן ארי בבית המשפט המחוזי בירושלים, במאיצילום: אוהד צויגנברג

השופטת הקשתה על שגב: "אני לא שואלת סתם, אני לא רוצה שכל פעם יהיה כאן עורך דין אחר. אי-אפשר שכל כמה חודשים יגיע לכאן עורך דין שיגיד שהוא מייצג רק ליום אחד את ראש הממשלה".

שגב: "במשך ארבעה חודשים הוליכו אותנו שולל. אמרו כי בעיית המימון תיפתר, התיק הזה נכפה על ראש הממשלה במשך עבודתו כאיש ציבור". שגב נעזר בנגיף קורונה ואמר כי אי-אפשר לערוך חקירות לעדים בזמן שהם מכוסים במסכה, מה שלדבריו יקשה עליו לזהות "סימנים של אמת" בעדותו של העד.

בן ארי אמרה: "העמדה המקצועית שלנו היא שסדר הבאת הראיות הוא בהתאם לסדר כתב האישום. 4000, אחר כך פרשת 2000 ולבסוף 1000. אבל, ופה יש אבל גדול, שקשור גם לטענות חבריי. נהיה גמישים בעניין הזה. ככל שיגיע נאשם ויגיד 'בשום פנים ואופן אני לא מסוגל לנהל עכשיו את 4000 - מבקש שתקדימו את 1000 או 2000' נהיה מוכנים להיות גמישים ולעשות הכל על מנת ששוב, ההליך יתקדם. אני חושבת שכולנו מבינים שההליך צריך להתקדם".

שאול אלוביץ' הגיע לדיון היום אף שהוא לא היה חייב בכך. הסנגורית של בני הזוג אלוביץ', מיכל רוזן-עוזר, טענה כי לא כל חומרי החקירה הועברו אליהם. רוזן-עוזר ציינה את מה שפורסם בתקשורת, שלפיו הופעל לחץ על בנו של אלוביץ', אור, לשכנע את אביו להחליף את הייצוג ולהיות עד מדינה. רוזן-עוזר הסבירה כי הפתיחה הדרמטית של טענותיה היתה כדי לחדד בפני בית המשפט את הצורך של הסנגורים ללמוד את התיק.

בן ארי הדגישה בפני בית המשפט כי כל חומרי החקירה נמסרו לסנגורים החל במארס השנה. בן ארי אף התייחסה לסוגיית מימון הוצאות צוות ההגנה של ראש הממשלה, ואמרה כי "עורך דין עמית חדד מלווה את רה"מ מיומה הראשון של החקירה. מה שרה"מ מבקש זה לחזק את צוות ההגנה, הוא לא מבקש ייצוג, כי זה יש לו. הגיע הזמן להסדיר את זה. כל ענייני המימון לא קשורים לבית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker