התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ: למנוע מנתניהו להצביע לנציגי הוועדה לבחירת שופטים

ההצבעה על נציגי הכנסת לוועדה לבחירת שופטים תיערך היום ■ התנועה: "יש לאסור על ראש הממשלה לבחור את נציגי הכנסת בוועדה, עקב היותו חשוד בפלילים חמורים, שההליך בעניינו מתנהל בבית המשפט"

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליטצילום: רויטרס

התנועה לאיכות השלטון טענה בפני בג"ץ כי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, אסור להשתתף בהצבעה על נציגי הכנסת לוועדה לבחירת שופטים שתיערך היום (רביעי).

זו תגובה לעתירה שהגישה התנועה לבג"ץ במאי, שבה היא ביקשה כי בג"ץ יקבע כי על היועמ"ש, אביחי מנדלביט, להגיש את הסדר ניגוד העניינים של נתניהו בטרם תושבע הממשלה.

מנדלבליט הגיש בשבוע שעבר את הסדר ניגוד העניינים לבג"ץ, ולכן התנועה הגישה את עמדתה לבג"ץ, שבה נכתב: "הגבלותיו של ראש הממשלה בכל הנוגע למערכת אכיפת החוק שנוסחו בטיוטת הסדר ניגוד העניינים שהגיש היועמ"ש חלות עליו כבר כעת. יש לאסור על ראש הממשלה לבחור את נציגי הכנסת בוועדה, עקב היותו חשוד בפלילים חמורים, שההליך בעניינו מתנהל בבית המשפט".

עוד ציין היועמ"ש כי טיוטת חוות הדעת הועברה לבאי כוחו של ראש הממשלה, וכי בתקופת ביניים זו יש לראות בטיוטת חוות הדעת כהנחיה המשפטית המחייבת.

עוד טוענים בתנועה כי מתגובתו של היועמ"ש לבג"ץ עולה כי טיוטת חוות הדעת כבר הועברה לידיעת השרים שהסמכויות הרלוונטיות מצויות בתחומי אחריותם. משום שהטיוטה כבר נכנסה לתוקפה והיא המסמך המחייב בכל הנוגע למגבלות ראש הממשלה בעניינים הנוגעים למערכת אכיפת החוק - דורשת התנועה בתגובה כי בג"ץ יחייב את היועמ"ש לפרסם את טיוטת חוות הדעת לציבור הרחב במיידי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker