ההסדר בין בני משפחת פישמן לנושים יובא מחר לאישור אורנשטיין - הנאמן עדיין מתנגד

ההסדר המוצע לא סוגר את עניינו של אליעזר פישמן, שההליכים כלפיו ימשיכו להתנהל ■ בני המשפחה ישלימו את הכסף שיהיה חסר לרשת ביטחון של 214 מיליון שקל ובכל מקרה תרומתם הכוללת לא תפחת מ-20 מיליון שקל ■ הבית בסביון יימכר וחצי מהתמורה ייכנס לקופה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליעזר פישמן

השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב ידון מחר (ד') בהצעה להסדר בין אשתו וילדיו של אליעזר ופישמן בתיק פשיטת הרגל שלו. ההסדר המוצע לא סוגר את עניינו של אליעזר פישמן, שההליכים כלפיו ימשיכו להתנהל. הנאמן, עו"ד יוסי בנקל, מתנגד להסדר. 

את ההסדר מציע המגשר בתיק, שופט העליון בדימוס אשר גרוניס, והוא מהווה שיפור מההצעה שאליה הגיעה גרוניס לפני כשנה. לפי ההסדר, אם בקופת פשיטת הרגל יהיה פחות מ-214 מיליון שקל, בני המשפחה ישלימו לסכום זה.

בהסכם נקבע כי בני הזוג אליעזר וטובה פישמן יפנו את ביתם בסביון תוך תשעה חודשים והם התחייבו לשתף פעולה באופן מלא עם הנאמן, לרבות לשם מכירת הנכסים בהסדר. חצי מהתמורה של הבית שנמצא בבעלותה של טובה בלבד, תיכנס לקופת הנושים. ההסכם קובע מנגנונים שונים ביחס למקרים שבהם הבית לא יימכר בתקופה הזאת ולאופן שבו תבוצע המכירה. 

בנוסף, הנאמן ועו"ד שולי גולדבלט, המייצג את טובה פישמן, יפעלו למכירת הדירה שבבעלות בני הזוג בברלין והתמורה תחולק שווה בשווה בין קופת פשיטת הרגל ובין טובה. טובה תשלם לקופה 20% מהתמורה שתתקבל בחברת א.ט.קרור. 

בנוסף, נקבע כי הילדים ענת, רונית ואייל ישלמו 4.9 מיליון שקל (כל אחד שליש) לקופת פשיטת הרגל ונקבעו הסדרים שונים בנוגע לתרומתם בחברות שבהם הם מחזיקים. במידה וכל התמורות של בני המשפחה יפחתו מ-20 מיליון שקל הם ישלימו אותם לסכום זה. 

בנקל מונה כמנהל מיוחד לנכסיו של פישמן בדצמבר 2016. חצי שנה מאוחר יותר הוכרז פישמן כפושט רגל, זאת לאחר קריסתו של הסדר הנושים שהציע לבנקים. בנקל, שכיהן עד אז כמנהל מיוחד של פישמן, מונה על ידי אורנשטיין לנאמן. הוא הוסמך לתפוס את כל רכושו של פישמן, לאתרו ולפעול למימושו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker