לבנת פורן תובעת את "ידיעות אחרונות" ב-142 אלף שקל על לשון הרע

פורן והחברה שייסדה, המרכז למימוש זכויות רפואיות בע"מ, תובעות את העיתון בעקבות טור ביקורת טלוויזיה שמתח ביקורת על פרסומות של פורן בערוצים המסחריים ■ בכתב התביעה נכתב כי הדברים היו "עתירים בדברי לשון הרע, ופגעו בשם הטוב ובמוניטין של התובעות"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לבנת פורן
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

לבנת פורן תובעת את "ידיעות אחרונות". בתחילת השבוע הוגשה לבית המשפט השלום בראשון לציון תביעת לשון הרע בסך 142 אלף שקל, בשמם של פורן והחברה שייסדה, המרכז למימוש זכויות רפואיות בע"מ.

הסיבה להגשת התביעה היא טור ביקורת טלוויזיה שפירסם העיתון בסוף דצמבר 2019, שעסק בפרסומת של החברה ששודרה בערוצי הטלוויזיה המסחרית. מה שגרם לפורן להגיש תביעה היו תיאורים שהופיעו בטור, ומצוטטים גם בכתב התביעה: "לבנת פורן היא שם קוד למיצוי זכויות רפואיות, או אולי שם קוד לייאוש מהבירוקרטיה, לחוסר אונים ולתקוות שווא... בתוך השדה הרחב הזה, של מוכרי האשליות ומחתימי החוזים בעלי מיליוני הסעיפים שקשרו אנשים חולים ונכים לנצח אל הלבנת פורניות".

פורן טוענת כי "הפרסומים עתירים דברי לשון הרע ופוגעים בשמן הטוב של התובעות ובמוניטין שהתובעות צברו". לדבריה, אין כל קשר בין התיאורים שהופיעו בטור הטלוויזיה של העיתון לבין המציאות. כך למשל, המרכז ופורן ציינו בכתב התביעה כי החוזה שעליו חותמים לקוחותיהם הוא "הסכם בן עמוד אחד הכתוב באותיות גדולות ונהירות עם סעיפים ספורים, ובוודאי אינו חוזה דרקוני".

פורן מציינת כי מיד לאחר פרסום טור הביקורת בעיתון, פנתה החברה ל"ידיעות" בהצעת פשרה, שלפיה העיתון יחזור בו מהפרסום וישלם פיצוי בגובה 100 אלף שקל - הצעה שהעיתון דחה.

לבנת פורן וחברת המרכז למימוש זכויות רפואיות מיוצגים על ידי משרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. את "ידיעות אחרונות" מייצג משרד עו"ד ליבליך-מוזר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker