עורכי דין מתחום המיסוי תובעים מעו"ד זיו שרון השתתפות בשכר טרחה של 15 מיליון שקל

התובעים טוענים כי אחרי שאיתרו כשל בהתנהלות רשות המסים הם פנו לשרון כדי לשתף עמו פעולה - אך כשהוא הגיע עם הרשות להסכם במסגרת ייצוגית, הוא סירב לשתפם בשכר הטרחה ■ עו"ד שרון: "התובעים נטשו את התיק באופן חד צדדי זמן רב לפני הגשת התביעה"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד זיו שרון
עו"ד זיו שרוןצילום: עופר וקנין

עורכי דין מתחום המיסוי המוניציפלי הגישו אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד זיו שרון, מעורכי הדין הבולטים בתחום המס בישראל, בטענה שלא קיים הסכם שהיה לו עמם לשיתוף פעולה בתיק משפטי.  

התובעים, משרד פלג כהן דויטש ומשרד עדי מוסקוביץ טוענים כי ב-2012, בעת שהיו שותפים במשרד פלג כהן דויטש הם הגיעו להסכם עם שרון – בעל משרד עורכי דין הנושא את שמו – לחלוקת שכר טרחה שווה בשווה. זאת, אחרי שהם איתרו כשל רוחבי בהתנהלות רשות המסים, שלפיו אינה מאפשרת לנישומים לקזז את רכיב מס התשומות בהוצאות הפיתוח, ששולם על ידי זוכים במכרזים שונים לשיווק קרקעות. 

לפי כתב התביעה, הם פנו לשרון כדי לשתף עמו פעולה ודחקו בו להגיש תביעה ייצוגית בעניין. תביעה כזו הוגשה ב-2016, והיא הסתיימה בפשרה עם הרשות שאושרה בסוף 2019. במסגרת הפשרה רשויות המס התחייבו לאשר לחברה הקבוצה את הקיזוז של רכיב מע"מ התשומות בגין הוצאות הפיתוח. בהסדר נקבעו הוראות לגבי שכר הטרחה. 

לטענת התובעים, שרון סירב לחלוק עמם בשכר הטרחה והם ניהלו אתו משא ומתן שלא צלח. הם מבקשים מבית המשפט להצהיר כי על עו"ד שרון לשלם להם מחצית מכל הכנסה שקיבל או עתיד לקבל בנוגע לשכר הטרחה בתיק זה. לפי הערכות שלהם מדובר בכ-15 מיליון שקל, ולכן עליו להשיב להם 7.5 מיליון שקל. 

ממשרד זיו שרון ושות' נמסר כי התביעה חסרת שחר ונועדה להפעיל על המשרד לחץ פסול בניסיון לגרום לו לשלם כספים שאינם מגיעים לתובעים: "בתביעתם, בחרו שני המשרדים להסתיר את העובדה כי בחרו מיוזמתם לזנוח את הנושא כולו כשנתיים וחצי לפני מועד הגשת התביעה הייצוגית וכחמש שנים טרם החתימה על הסכם הפשרה, וטענו כי עצם העיסוק בנושא פוגע בקשריהם עם לקוחותיהם. ואכן, כבר ביום 11 ביוני 2014, הודיע עו"ד איתי כהן למשרדנו על פרישתו מהתיק וזמן קצר לאחר מכן מסר עו"ד מוסקוביץ הודעה דומה - דבר שהותירנו 'לבד במערכה' היקרה והמורכבת. 

"אחרי שנים ארוכות של עבודת משרדנו ולאחר שזכינו להצלחה בתביעה, לפתע 'נזכרו' הם בנושא והתעוררו עם תביעתם המופרכת, תוך שהם מנסים לצייר יש מאין מציאות חדשה המתעלמת מנטישתם החד-צדדית את התיק זמן רב טרם להגשת התביעה. אנו בטוחים שהטענות יתבררו בבית המשפט כמופרכות לחלוטין - משפטית ועובדתית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום