ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

קורס ההכנה לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין, המתמחה, יוצא מהחברה הכלכלית של הלשכה ויתקיים במסגרת חברה עצמאית. זאת, בעקבות הסכם פשרה שנחתם אתמול (א’) בין עו"ד חיים רווה, מייסד ומחבר הספרים של הקורס, לבין החברה הכלכלית של הלשכה.

לפי הסכם הפשרה, רווה - המחזיק בבעלות של 50% מקורס ההכנה - יקנה את חלקה של החברה הכלכלית, שמסתכם גם כן ב-50%, תמורת 5 מיליון שקל. עוד סוכם כי הספרים, התוכנות, אתר האינטרנט והשם של הקורס - יישארו בידיו של רווה, וכי החברה הכלכלית לא תוכל להתחרות בקורס במשך שנה.

המתמחה נחשב לקורס ההכנה הדומיננטי לבחינות הלשכה. לצדו פועלים כמה קורסי הכנה עם מספר משתתפים קטן יותר, המתמקדים בהכנת נבחנים שנכשלו בבחינות הלשכה ומעוניינים להיבחן שוב.

בחודשים האחרונים התנהלה בוררות בין רווה לבין הנהלת החברה הכלכלית של הלשכה, בשל חילוקי דעות מקצועיים וכלכליים שהתגלעו בין הצדדים, שהגיעו כמה פעמים לדיונים בבתי משפט. את רווה ייצגו בהליכים משרד עו”ד אגמון ושות’.

מהחברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "זה זמן רב שהלשכה והחברה הכלכלית שלה לא היו שבעות רצון מאופי השותפות בינה לבין עו"ד רווה במיזם המתמחה. מכירת חלקה של החברה במיזם זה ופירוק יחסי השיתוף באופן מוסכם, יאפשר לחברה הכלכלית להימנע מתקופה ארוכה של עימותים משפטיים.

"החברה הכלכלית תתמקד בשנה הקרובה בפיתוח מוצר חדש על פי מיטב השיקולים המקצועיים של הלשכה, ותייצר מוצר איכותי ומעודכן, שיכלול את כל החידושים האפשריים, ויספק את הדרישות המקצועיות של הלשכה וקהל היעד, שיסייע רבות למתמחים בבחינות ההסמכה החל ב-15 ביולי 2021".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום