עתירה נגד משרד הבריאות: ניהול המידע בנוגע לנגיף קורונה "חובבני"

העתירה הוגשה לאחר שבאפריל השיב המשרד לבקשת חופש מידע כי אין הנחיות כתובות ביחס לפרסום המידע בנושא הנגיף ■ בעתירה נטען: "למשרד חסרות מערכות מידע בסיסיות"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלקת קורונה בבית החולים מעייני הישועה
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

עתירה לפי חוק חופש המידע הוגשה אתמול (א') לבית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים  נגד משרד הבריאות. מגיש העתירה, גיא זומר, מייסד עמותת התמנון שפועלת להנגשת המידע, מבקש לקבל מידע בנוגע למצב התחלואה ביישובים והנחיות שפירסם משרד הבריאות על מסירת מידע לציבור בנוגע לנגיף.  

העתירה הוגשה לאחר שבאפריל השיבו במשרד הבריאות לבקשת חופש מידע שהוגשה על ידי זומר כי אין הנחיות כתובות ביחס לפרסום המידע בנושא נגיף הקורונה. בעתירה מסביר זומר כי "ממשלת ישראל מעולם לא נקטה צעדים קיצוניים ודרמטיים כל כך בסוגיה אזרחית. מדובר על החלטה לפגוע בחופש העיסוק והתנועה של רבים מאזרחי המדינה, לצד פגיעה קטלנית בפרטיות האזרחים באמצעות שימוש במערכות מידע ביטחוניות לאיתור מגעים עם חולים".

נימוק נוסף שנמצא בעתירה למסירת המידע צריך להדליק נורה אדומה. "כמי שעוסק במידע ציבורי באופן יומיומי ובמשך שנים, לא נתקלתי בניהול מידע חובבני, רשלני, ומסוכן כמו ניהול המידע במשבר הקורונה".

לטענתו של זומר, "למשרד הבריאות חסרות מערכות מידע בסיסיות ברמת טבלת נתונים. גורמים רבים במערכת נעדרים הבנה בסיסית של תיעוד מידע ושמירה על תהליכי עבודה סטריליים ככל שמדובר בנתונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker