פנייה לאבי חימי: בחר את כל נציגי הלשכה לוועדה לבחירת שופטים במועד אחד

חברת המועצה הארצית של הלשכה, עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד, כתבה ליו"ר הלשכה כי נכון יהיה לבחור נציגים לכל התפקידים בגופים שבהם יש ללשכה נציגות - בהם הוועדה לבחירת דיינים לבתי הדין הרבניים והוועדה לבחירת קאדים - באותו מועד

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הוועדה לבחירת שופטים, ב-2018צילום: אמיל סלמן
ביני אשכנזי

המרוץ לתפקיד נציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים נמשך. עו”ד גליה שמילוביץ גרינגרד, חברת המועצה הארצית - הגוף שיבחר את נציג הלשכה בוועדה - שיגרה היום (ראשון) מכתב לראש הלשכה, עו”ד אבי חימי, ובו ביקשה שבבחירות לוועדה, שיערכו ב-28 ביולי, תתכנס הלשכה כדי לבחור את שני נציגי הלשכה בוועדה, שאחת מהם חייבת להיות אישה לפי חוק.

משיחות עם חברי המועצה הארצית עולה כי עו”ד אילנה סקר, הנציגה הנוכחית של הלשכה בוועדה וזו שכיהנה בתקופת ראש הלשכה הקודם, עו”ד אפי נוה, עשויה להתמודד בשנית לתפקיד וזאת למרות הביקורת הנוקבת שמתחו על תפקוד נציגי הלשכה בוועדה בזמן כהונתו של נוה. סקר לא הגיבה לפניית TheMarker בנושא.

עו”ד גליה שמילוביץ גרינגרדצילום: חן נגר

במכתבה מוסיפה שמילוביץ גרינגרד כי נכון יהיה לבחור במועד אחד נציגים לכל התפקידים בגופים שבהם יש ללשכה נציגות - בהם הוועדה לבחירת דיינים לבתי הדין הרבניים, הוועדה לבחירת קאדים לבתי הדין השרעיים ונציג לוועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה.

"סביב הליך הבחירה הנוכחי נוצרו קרעים רבים בתוך המועצה, שמועות ותחושות קשות של חוסר אמון בקרב חברי המועצה, שהפכו את מערכות היחסים בתוך המועצה לכאלה שלא מאפשרות עבודה יעילה עבור ציבור עורכי הדין", כתבה שמילוביץ גרינגרד. "התמשכות הליכי הבחירות בחודשים הקרובים תעצים עוד יותר את תחושת חוסר האמון והקרעים ואת הנזק שיגרם למועצה, ללשכה ולציבור עורכי הדין. זה עלול להקרין על כל שאר הקדנציה והלאה”.

יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימיצילום: אילן אסייג

מחנאות במקום הסכמות

המועצה הארצית של הלשכה מחלוקת באופן דומה לכנסת - גוש שמאל-ערבים, ומנגד, גוש ימין-דתיים. כדי להתמודד לתפקיד נציג הלשכה בוועדה לבחירת שופטים יש צורך בשלוש חתימות לפחות של חברי המועצה הארצית, שמונה 44 חברים. חלק מחברי המועצה מתקשים להשיג חתימות בשל הפיצול הרב שנוצר בין המחנות במועצה.

אתמול נערכה בתל אביב פגישה נוספת של אנשי ‘גוש הימין-דתיים’ במועצה הארצית, במטרה לנסות לסכם על מועמד אחד מטעם הגוש שיתמודד מול עורכי הדין מוחמד נעאמנה, ערן גולן, ויצחק (יצי) גורדון.

הפגישה נערכה לאחר שבסוף השבוע הודיע עו”ד אבי ללום על פרישתו מהמירוץ, כך שבתוך הגוש נותרו המועמדים: ראש הלשכה לשעבר, עו”ד דורון ברזילי, עו”ד יצחק נטוביץ’, ושם חדש שנכנס למירוץ - עו”ד מאיר מזרחי - שהיה עד לאחרונה חבר בדירקטוריון החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין, ונחשב מקורב לחימי.

למרות קיום הפגישה, שוב לא הושגה הסכמה ובינתיים נראה כי הן גוש הימין במועצה הארצית והן גוש השמאל יעמידו כמה מתמודדים, דבר שיקשה על בחירת מועמד מוסכם לוועדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker