עו"ד יוסי שגב מצטרף לצוות ההגנה של נתניהו

בצוות חבר כרגע רק עו"ד עמית חדד, לאחר שהשבוע פרש ממנו עו"ד מיכה פטמן, ועשוי להצטרף אליו גם עו"ד בעז בן צור ■ שגב ייצג בעבר את זאב מוזס נגד בן דודו נוני מוזס (מנאשמי תיק 2000), והורשע בדיווח כוזב בנסיבות מחמירות והתחמקות מתשלום מע"מ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד יוסי שגב
עו"ד יוסי שגבצילום: עופר וקנין

עו"ד יוסי שגב מצטרף לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך הודיע היום (ו') דובר רה"מ, עופר גולן. בימים אלה מתנהלים מגעים גם עם עו"ד בעז בן צור (מי שהיה פרקליטו של ארנון מילצ'ן) כדי שיצטרף לניהול צוות ההגנה, שבו חבר גם עו"ד עמית חדד. בן צור מייצג גם את הדס קליין, עוזרתו של מילצ'ן ועדת המפתח בתיק 1000 (פרשת טובות ההנאה).

שגב נחשב לאחד מעורכי הדין הוותיקים בישראל בתחום המסחרי. עם תיקי העבר המפורסמים שלו  נמנים תיק הפירוק של בנק צפון אמריקה, ייצוגה של ליז הרדי במאבק על עזבונו של שאול אייזנברג, וכן התביעה נגד כלל אינווסטמנט בגין המעילה של המנכ"ל לשעבר. בעבר לפחות הוא נהג לחייב את לקוחותיו לפי אחוזים מהתוצאות שהשיג בעבורם (לרוב 15%) ולא לפי שעות. בראיון שנתן ל-TheMarker מרקר ב-2007 אמר שגב "אני כבר מזמן לא עובד בשביל הכסף, אני מגיש תביעות כדי לשנות".

שגב ייצג בעבר את זאב מוזס נגד בן דודו ארנון (נוני) מוזס (מנאשמי תיק 2000) בסכסוך שליטה בעניין ידיעות אחרונות שהסתיים במכירת אחזקותיו של זאב מוזס ב-97' לאליעזר פישמן. הוא גם ייצג את מיכל מוזס, גרושתו של נוני מוזס בבוררות שעסקה בחלוקת הרכוש בין בני הזוג בעקבות גירושיהם (ולאחר מכן מיכל מוזס ושגב הגישו תביעות הדדיות אחד נגד השני).

הוא מכיר את עולם המשפט גם מהצד של הנאשמים. ב-2017 הוא הורשע בבית המשפט השלום בתל אביב בטענה כי התחמק מתשלום מס בעת שייצג את את ליז הרדי, בתו של המיליארדר שאול אייזנברג, שהיתה באותה תקופה תושבת ואזרחית ישראלית, בסכסוך הירושה בנוגע לעיזבונו של אביה. רשות המסים טענה כי כדי להתחמק מתשלום מס, הציג שגב מצג שווא כלפי המדינה לפיו ייצג את האם, לאה אייזנברג, שהינה תושבת חו"ל. שגב טען כי אמנם ייצג את הרדי, אך השירות שנתן לה סייע באופן ישיר לאם לאה.

כתב האישום הוגש שבע שנים אחרי ביצוע העבירות והמשפט התנהל בבית משפט שלום במשך שבע שנים, כך שעברו 14 שנה מאז האירועים ועד ההרשעה. אחת הטענות של שגב היתה כי כתב האישום הוגש ממניעים זרים וטענת רדיפה, ולכן יש לבטלו. 

שגב הורשע בדיווח כוזב בנסיבות מחמירות והתחמקות מתשלום מע"מ של 2.4 מיליון שקל ונגזרו עליו 6 חודשי עבודות שירות, שנת מאסר על תנאי וקנס של 200 אלף שקל. אחד השיקולים לעונש המקל היה פגמים שנפלו בהליך החקירה ואובדן חומרי חקירה. שני הצדדים עירערו אך בהמשך משכו את הערעורים בהמלצת בית המשפט. במשפט האזרחי שהתנהל במקביל הוא חויב בתשלום המע"מ אחרי שהערעור שלו לעליון על שומת המס נדחה.

הצטרפותו של שגב לצוות ההגנה של נתניהו מגיעה לאחר שהשבוע עזב את צוות ההגנה עו"ד מיכה פטמן בעקבות החלטת ועדת ההיתרים שלא לאפשר לנתניהו לקבל מימון מאיש העסקים והעד במשפטו, ספנסר פרטרידג', לצורך תשלום שכר הטרחה לפרקליטי נתניהו.

בתוך כך, בהודעה מטעם ראש הממשלה נמסר כי "ממשיכים להתנהל מגעים עם הגורמים המוסמכים כדי שניתן יהיה לממן את הצוות המשפטי, וראש הממשלה יזכה להגנה נאותה אל מול מאות מיליוני השקלים שהמדינה הוציאה במימון תיקי הסרק נגד ראש הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker