הסדר טיעון בפרשה אחת: חודשיים עבודות שירות למנכ"ל דניה סיבוס

רונן גינזבורג הגיע להסדר טיעון עם המדינה באחת משלוש הפרשות הפליליות שבהן הוא חשוד - מכרז התשתיות בעיר שוהם ■ יודה בעבירה של אחריות נושא משרה בהתאם לחוק התחרות ■ ירצה עונש של חודשיים עבודות שירות וישלם קנס של 100 אלף שקל

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונן גינזבורג
רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוסצילום: עופר וקנין

מנכ"ל חברת דניה סיבוס, רונן גינזבורג, הגיע להסדר טיעון עם המדינה באחת משלוש הפרשות הפליליות שבהן הוא חשוד - פרשת מכרז התשתיות בעיר שוהם, שבה נחשד - יחד עם הקבלן גבי מגנזי - בתפירת מכרז בהיקף של 50 מיליון שקל.

גינזבורג יודה בעבירה של אחריות נושא משרה בהתאם לחוק התחרות, וזאת לעומת עבירות של קבלת דבר במרמה וצד להסדר כובל שיוחסו לו בתחילה בכתב האישום מאוגוסט 2019. על פי ההסדר, גינזבורג ירצה עונש של חודשיים עבודות שירות וישלם קנס של 100 אלף שקל. 

גינזבורג צפוי לעמוד לדין בכפוף לשימוע שיערך בקרוב בחשד למתן שוחד בסך של כ-500 אלף שקל בפרשת השחיתות סביב ח"כ דוד ביטן ועיריית ראשון לציון, במסגרת שתי פרשיות שונות הנוגעות לאישורים בנוגע למחלף ולתחנת דלק שהחברה ביקשה לקדם את הקמתם.

גינזבורג ודניה סיבוס צפוים אף לעמוד לדין, בכפוף לשימוע, יחד עם חשודים נוספים, גם בעבירה של גרימת מוות ברשלנות בעקבות אסון קריסת חניון ברחוב הברזל ברמת החייל ב-2016. האסון גרם למותם של 6 עובדים ולגרימת חבלות למעל 20 אנשים נוספים. 

דוד ביטן. חבר קרוב של גלעדי, המעורב בעצמו בפרשיות השוחד
ח"כ דוד ביטןצילום: אוהד צויגנברג

דוברת דניה סיבוס מסרה: "החברה העדיפה לשים מאחוריה אירוע נקודתי של היעדר פיקוח נאות שהתרחש לפני כתשע שנים. לקחיו של אירוע זה נלמדו והוטמעו היטב, וכן הודקו אמצעי הבקרה, הפיקוח והאכיפה. הסדר הטיעון מאפשר לדניה המשך פעילות מלאה מול גופים פרטיים וציבוריים כאחד. דניה סיבוס ממשיכה לצעוד קדימה בראש מורם בהובלתו של המנכ"ל גינזבורג, ולהוביל את ענף הבנייה בישראל במקצועיות ובאמינות המאפיינים אותה במשך עשרות שנות פעילותה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker