דיזלגייט: ישראל תובעת מפולקסווגן ואאודי ומהיבואנית צ'מפיון מוטורס חצי מיליארד שקל

במסגרת פרשת דיזלגייט התגלה כי יצרנית הרכב הגרמנית זייפה במקרים מסוימים את נתוני זיהום האוויר של מנועי הרכב ■ תוכנת המרמה הותקנה בכ-12 אלף כלי רכב שייבאה צ'מפיון מוטורס לישראל ב-2016-2008

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
הפגנות פעילי איכות הסביבה מול משרדי פולקסווגן בפולסבורג, גרמניה, 2015
הפגנות פעילי איכות הסביבה מול משרדי פולקסווגן בפולסבורג, גרמניה, 2015צילום: בלומברג

ישראל הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 523 מיליון שקל נגד יצרניות הרכב פולקסווגן ואאודי, נגד היבואנית שלהן צ'מפיון מוטורס ונגד קונצרן בוש. הרקע לתביעה הוא פרשת דיזלגייט - תרמית חוצת המדינות של זיוף נתוני פליטת הגזים במנועי דיזל.

בספטמבר 2015 התפוצצה פרשת דיזלגייט, שבמסגרתה התגלה כי פולקסווגן התקינה בדגמים מסוימים של כלי רכב מתוצרתה בעלי מנוע דיזל תוכנה המזייפת כלפי מטה את נתוני זיהום האוויר של מנועי הרכב בעת ביצוע מבחנים לכלי הרכב על ידי הרגולטורים הרלוונטיים.

לאחר חשיפת הפרשה הוגשו בישראל תביעות ייצוגיות, אך עמדת היועץ המשפטי לממשלה מאוקטובר 2018 היתה כי אין עילה בדין המאפשרת לגורמים פרטיים להגיש תביעה בגין נזקים סביבתיים שנגרמו לכלל הציבור, ולפיכך, בכוונת המדינה להגיש תביעה בשם כלל הציבור.

בתביעה שהוגשה היום באמצעות פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) והיחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, נטען כי תוכנת המרמה הותקנה בכ-12 אלף כלי רכב שייבאה צ'מפיון מוטורס לישראל ב-2016-2008, במטרה להונות את גורמי הרגולציה בישראל ובמדינות אחרות, תוך הצגת נתוני פליטת גזים מזויפים, כך שיעמדו בדרישות התקינה. לפי הנטען, לו הוצגו לפני משרד התחבורה הנתונים האמיתיים, העולים במאות אחוזים על הכמות המקסימלית המותרת בישראל, הוא לא היה מתיר את יבוא כלי הרכב לישראל.

מונית מדגם סקודיה אוקטביה. תרומה מהותית לזיהום האוויר
מונית מדגם סקודיה אוקטביה. תרומה מהותית לזיהום האווירצילום: מוטי מילרוד

פולקסווגן רימתה בדרך זו רגולטורים שונים ברחבי העולם, וימים ספורים לאחר חשיפת הפרשה, החברה הודתה בייצור ושיווק של כ-11 מיליון כלי רכב בעלי מנוע מהסוג שבו הותקנה התוכנה. בארה"ב ובגרמניה ננקטו נגד פולקסווגן שורה של הליכים פליליים, אזרחיים ומינהליים, ובמסגרת ההסדר הסופי בארה"ב נשאה החברה בסכום של כ-22 מיליארד דולר. במסגרת הסדר טיעון בהליך הפלילי, החברה הודתה בין היתר שהציגה מצגים כוזבים, שפעלה ביודעין באופן מושחת ומסרה הצהרה שקרית לצורך הכנסת טובין לגבולות ארה"ב.

בישראל, כ-12 אלף כלי רכב מסוג סקודה, פולקסווגן, אאודי וסיאט שייבאה צ'מפיון מוטורס לארץ בשנים האמורות קיבלו במרמה את אישור המעבדה המוסמכת על עמידה בתקינת זיהום האוויר האירופית, ועל בסיסו ניתן אישור השיווק בישראל. נסיעת כלי רכב אלה בכבישי ישראל הביאה לפליטת מזהמים בשיעור ניכר מעל הרף המקסימלי המותר, וכתוצאה מכך נחשף הציבור בישראל לפליטה עודפת של מזהמים חמורים, במיוחד עקב העובדה שכמחצית מכלי הרכב האמורים שימשו כמוניות, שהיקפי נסיעתן גבוה מהממוצע.

התביעה הוגשה על ידי עורכות הדין חגית פלאוט־באב"ד מהיחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, ומירב קניג־ולרשטיין, מנהלת המחלקה המסחרית בפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי), בסיוע המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה וייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker