מנדלבליט: לנתניהו אסור לקבל מימון הוצאות משפט מספנסר פרטידג'

היועמ"ש הכריע כי כיוון שמדובר בסכום חריג שאותו מבקש רה"מ לקבל למימון הוצאות הגנתו, "החזקה לפיה טובת הנאה הניתנת לרה"מ ניתנת לו באשר הוא עובד ציבור, ולכן היא אסורה - אינה נסתרת"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליטצילום: רויטרס

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, פירסם כעת (ג׳) את חוות דעתו בנושא בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבלת מימון מאיש העסקים האמריקאי, ועד בכתב האישום שהוגש נגדו -  ספנסר פרטידג'.

במכתב שמוען אל ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, טוען היועץ כי בקשתו של נתניהו לקבל מימון בסך 10 מיליון שקלים מפרטידג' לצורך מימון הוצאות המשפט של רה"מ, נחשבת למתנה שעל עובד ציבור אסור לקבלה.

אין זו הפעם הראשונה שהיועץ מחווה את דעתו בנושא. כבר בשנת 2018 נדרש מנדלבליט לכך, אלא שאז סכום המימון לא צוין על ידי נתניהו. עתה, משהובהר שמדובר בסכום משמעותי, כתב היועץ: "בנסיבות העניין, בשים לב לסכום החריג שבו מדובר ושאותו מבקש רה"מ לקבל למימון הוצאות הגנתו, ברי כי החזקה לפיה טובת הנאה הניתנת לרה"מ ניתנת לו באשר הוא עובד ציבור, ולכן היא אסורה - אינה נסתרת".

בסיום מכתבו התייחס היועץ לשאלת ניגוד העניינים בין נתניהו לפרטידג', והסביר כי ניגוד העניינים נובע מאופי מערכת היחסים בין השניים וכי על נתניהו לחתום על הסדר לניגוד עניינים הנוגע לקשריו, בין היתר עם פרטידג'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker