הפרקליטות מסמנת לבית המשפט: העונש הראוי על עבירות שוחד הוא מאסר

פרקליטות מחוז חיפה עירערה על החלטת בית משפט השלום, שגזר עבודות שירות על חבר מועצה ששילם לתושב כדי שיצביע עבורו בהתמודדות לראשות העיר

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית המשפט בחיפה
בית המשפט בחיפהצילום: רמי שלוש
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (ב’) לבית המשפט המחוזי בעיר ערעור על עונש שהטיל בית משפט השלום בעכו. בית המשפט אמנם הרשיע בשוחד בחירות את שמעון אברהם זגורי, חבר מועצת העיר מעלות-תרשיחא לשעבר ומי שהיה מועמד בבחירות לראשות העיר ב-2013 - אך לא גזר עליו מאסר בפועל. 

בית המשפט קבע לזגורי 250 שעות של עבודות שירות לתועלת הציבור, קנס בסך 10,000 שקלים ומאסר על תנאי. בערעור מזכירה הפרקליטות את העובדות מכתב האישום, שלפיהן באמצע אוקטובר 2013 סוכם בין הנאשם לבין כמיל סויטאת - תושב מעלות-תרשיחא - בהתאם להצעת הנאשם, כי הוא ייתן לסויטאת 3,000 שקל ובתמורה הוא יצביע עבורו בבחירות, וכן ישפיע על 50 מבני משפחתו ומכריו להצביע עבור הנאשם בבחירות. 

בהתאם להסכם השוחד, נתן הנאשם לסויטאת בפגישה 1,800 שקל, והבטיח לתת לו 1,200 שקל נוספים לאחר הבחירות - לאחר שיווכח כי סויטאת עמד בחלקו בהסכם השוחד. בית משפט השלום בעכו הרשיע את אברהם זגורי בעבירה של שחיתות ואיום.

בנימוקי הערעור שהוגש באמצעות עו"ד שגב אדלר, נכתב כי בית משפט השלום שגה כשהחליט לחרוג ממתחם העונש ההולם בעניינו של הנאשם משיקולי שיקום  ונמנע מהטלת עונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח עליו. עוד נטען בערעור כי הנסיבות החמורות של ביצוע העבירה הוצגו ופורטו בגזר הדין של בית משפט השלום, אך למעשה דינו של הנאשם נגזר לקולא ולא נתן משקל של ממש לפסיקה הקובעת כי במקרים דומים יוטל עונש מאסר בפועל.

עוד נטען כי הנאשם לא לקח אחריות על מעשיו, ובחר לנהל את משפטו עד תום. גם לאחר הכרעת הדין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker