"הלקוחות יצמצמו שירותים": ארנסט אנד יאנג, פירמת רואי החשבון הגדולה בישראל, מפטרת עשרות עובדים

לפי סקירה של דן אנד ברדסטריט, המשבר ישפיע על פעילות משרד רואי החשבון כשמחלקות הייעוץ יהיו הראשונות להיפגע

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי פירמת ארנסט אנד יאנג בלונדון
משרדי פירמת ארנסט אנד יאנג בלונדוןצילום: בלומברג

פירמת רואי החשבון הגדולה בישראל, ארנסט אנד יאנג (EY), תפטר עשרות עובדים. זאת אחרי שמאות מעובדיה הוצאו לחופשה ללא תשלום מאז אמצע מארס ועד סוף יוני.

לפי הדירוג של דן אנד ברדסטריט (DUN'S 100) לפירמות רואי החשבון ב-2020, ארנסט אנד יאנג נותרה הפירמה הגדולה עם 1,922 מועסקים - מהם 872 רואי חשבון ו-109 שותפים. במקום השני - סומך חייקין KPMG, עם 1,310 עובדים, מהם 638 רואי חשבון; במקום השלישי - דלויט ישראל עם 1,343 עובדים ו-377 רואי חשבון; במקום הרביעי - PwC Israel עם 1,178 עובדים ו-449 רואי חשבון; ובמקום החמישי - BDO ישראל. 

לפי הדירוג, EY ישראל ביקר את מספר החברות הרב ביותר ב-2019 (215 חברות) ואחריו דלויט ישראל (112 חברות). בבדיקת ענפי הפעילות השונים, משרדי רואי החשבון המבקרים חברות בענף הביטוח הם EY ישראל עם 60% מהחברות בענף, וסומך חייקין עם 40% מהחברות. בביקורת בענף הבנקאות, משרד סומך חייקין הוא המוביל (50% מהחברות בענף) . 

בדן אנד ברדסטריט כותבים כי ההאטה בפעילות הכלכלית משפיעה באופן ישיר על המשרדים, גדולים כקטנים. המשבר ישפיע על עבודתם והיקפה. הלקוחות שנפגעו צפויים לצמצם במידה מסוימת את צריכת השירותים שהם מקבלים מהפירמות. עוד נכתב כי מנועי הצמיחה המשמעותיים של הפירמות - תחומי הייעוץ - יהיו הראשונים להיפגע מצמצום של צריכת שירותים כמו ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ כלכלי וכדומה. לכן ייתכן שנראה פיטורים במחלקות הייעוץ השונות, ובוודאי בפירמות הגדולות שבהן פעילות היעוץ היא נתח משמעותי מכלל הפעילות.

מ-EY ישראל נמסר כי "בתחילת יולי, יחזרו כל העובדים שנותרו בחל"ת (כ-350) לעבודתם. עם זאת, לאור שינויים שחלו במהלכו התקופה, ביצענו כמה התאמות בכוח האדם, במסגרתן ניאלץ להיפרד מכמה עשרות עובדים של הפירמה המשתייכים למחלקות ואגפים שונים. נמשיך להבטיח שירות מקצועי ומיטבי ללקוחותינו, כפי שהיה תמיד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker