התנועה לטוהר המידות ליועמ"ש: נתניהו כבר ניסה לקבל כספים מפרטרידג'

לפי התנועה, נתניהו ביקש בעבר להיעזר בתרומות ממקורבו ספנסר פרטרידג' עבור פעילות פוליטית - ונדחה על ידי הוועדה למתן היתרים ■ פניית התנועה מגיעה לקראת חוות דעתו הצפויה של מנדלבליט בנוגע למימון הוצאות משפטו של נתניהו על ידי פרטרידג'

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המיליארדר ספנסר פרטרידג', מקורבו של נתניהו
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

התנועה לטוהר המידות שיגרה היום (ראשון) מכתב בהול ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בנוגע לחוות דעתו של היועץ בנושא מימון הוצאות המשפט של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על ידי איש העסקים האמריקאי ספנסר פרטרידג' - שאמורה להינתן לוועדה למתן היתרים.

במכתב, שנוסח על ידי עו"ד אביה אלף, יו"ר הוועד המנהל של התנועה, ועו"ד בעז ארד, חבר הצוות המשפטי, נטען כי נתניהו נמצא בניגוד עניינים בכל הקשור לקשריו עם פרטרידג' - הן בשל כך שפרטרידג' הוא עד תביעה במשפטו של נתניהו, והן נוכח ההיכרות המוקדמת של השניים וטיב מערכת היחסים העסקית שלהם.

בתנועה כתבו כי כבר ב-2003, בזמן כהונתו של נתניהו כשר אוצר, הוא פנה לוועדת ההיתרים בבקשה להיתר לקבלת מימון לצורך סגירתה של "קרן פעילות ציבורית" שהוקמה על ידו, ושעל פי הנטען במכתב בא כוחו עו"ד דוד שמרון מיום 9 במארס 2003 שנמסר לוועדה - שימשה גם למימון פעילות פוליטית מובהקת. מבקשת נתניהו מ-2003 עלה גם כי הקרן שימשה את ראש הממשלה להעסקת כוח אדם, רל"ש, מזכירות ואנשי מינהלה; מימון הוצאות נסיעה ואש"ל וביצוע סקרים שונים והפעלת מטות פוליטיים במסגרת קידום עניינו האישיים במישור הפוליטי.

בתנועה הוסיפו כי באותה הבקשה ביקש נתניהו גם כי יאושר לו לקבל מימון להחזר הלוואה שנטלה הקרן, בסכום העולה על מיליון שקל, וכי שומרון הציע חמישה תורמים שהוא התכוון להיעזר בתרומותיהם, שאחד מהם, "לפי מיטב ידיעתנו, הוא מר ספנסר פרטרידג'". הוועדה דחתה בזמנו את הצעתו של נתניהו, וקבעה כי "אין זה רואי ששר בממשלת ישראל יידרש לנדבת לבם של בעלי ממון".

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: אוהד צויגנברג

בתנועה מבקשים ממנדלביט לבדוק האם החלטת ועדת ההיתרים מ-2003 קוימה, והאם אכן לא התקבלה תרומה כלשהי מפרטרידג'. "בדיקה זו הינה בעלת חשיבות מכרעת לבחינת מערכת היחסים בין ראש הממשלה למיטיבו".

התנועה הוסיפה: "יובהר, כי אין המדובר בחשד בעלמא. ראש הממשלה הינו מפר מועד של הכללים למניעת ניגוד עניינים ושל החלטות הוועדה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker