ציור של חבל תלייה ופוסטים מאיימים: כתב אישום נגד גבר שאיים על נתניהו ומשפחתו

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום צבי סבג, תושב אשקלון, בגין פרסום תמונות ופוסטים נגד ראש הממשלה ומשפחתו ■ "לכל דבר יש התחלה, 'וסוף', סוף סופני והחלטי מאוד, במקרה שלך", כתב סבג על יאיר נתניהו

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהוצילום: תומר אפלבאום

"ב-4 בנובמבר 2019, בשעה 06:46 או בסמוך לכך, יצר הנאשם חשבון משתמש בפייסבוק בשם 'צביקה סבג'. באותן נסיבות, הצמיד הנאשם תמונת פרופיל לחשבון: ציור של ראש הממשלה עם חבל תלייה לצווארו. תחת הקטגוריה 'אודות' בעמוד הפרופיל בחשבון הנאשם כתב הנאשם: 'שונא שנאת מוות את בנימין שרה ויאיר נתניהו ואת כל מי שמשתף איתם פעולה'.

במלים אלו מתוארות העובדות בכתב האישום ,שנפרש על שני עמודים בלבד, שהגישה היום (ה') מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לבית המשפט השלום באשקלון, נגד צבי סבג, בגין איומים על ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנם יאיר.

סבג, בן 57 מהעיר אשקלון, פירסם כמה פוסטים חריפים ואלימים נגד רה"מ ומשפחתו. לפי כתב האישום, עוד באותו היום (יום השנה לרצח רבין; ב"א), כתב סבג ברשת החברתית: "משטרת ישראל. תתכוננו לכוון את התנועה להלוויות של בנימין שרה ויאיר נתניהו. תודה".

סבג אף הוסיף: "וואלה החלאה עף על עצמו. הוא לא יודע מה מחכה לו. יאיר נתניהו. אם תרגיש לא טוב בהמשך אל תפנה לבית חולים. אלו סימנים פיזיים שמבשרים את מותך והסתלקותך מהעולם הזה. אחלה רופא לא יוכל לעצור את התהליך הזה. כולי תקווה שהבנת עם מי החלטת לפתוח חשבון. על חטא ההיבריס משלמים ביוקר. לכל דבר יש התחלה, 'וסוף', סוף סופני והחלטי מאוד, במקרה שלך. מה תעשה עכשיו? תרוץ למשטרת ישראל לדווח להם על איום ממשי על חייך ותבקש מהם שיגנו עליך? תעצור אל תזיע מהתחת המסריח והפסיכופתי שלך, כבר דיווחתי להם וחוץ מזה מיליון שומרי ראש לא יכולים למנוע את סופך המר. נגזר ונחתם".

לא בכל יום מוגש כתב אישום בגין איומים לרצח נגד רה"מ, ובפרקליטות נימקו את החלטתם להגיש כתב אישום במלים האלה: "הנאשם פירסם בפייסבוק בכוונה להפחיד או להקניט את ראש הממשלה, את אשתו ואת בנו. במעשיו האמורים לעיל, איים הנאשם על ראש הממשלה, אשתו ובנו, בפגיעה שלא כדין בגופם, וזאת בכוונה להפחיד או להקניט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker