עודד קטש הוצא לחל"ת - ותובע את איגוד הכדורסל ב-287 אלף שקל

קטש טוען כי האיגוד הוציא אותו לחל"ת באופן חד צדדי, ולפיכך מדובר בהפרת חוזה ■ בתביעה מודגש כי החוזה של קטש מבטיח ששכרו לא יקוצץ במשך זמן ההעסקה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד קטש
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

לאחר שבית המשפט השלום בתל אביב פסק כי משבר הקורונה אינו מעניק תירוץ משפטי להפסקת תשלום דמי שכירות, עתה הגיע תורן של תביעות עובדים שהוצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) בשל המשבר.

עודד קטש, מגדולי שחקני הכדורסל בישראל ומאמן הפועל ירושלים ונבחרת ישראל בכדורסל, תובע את איגוד הכדורסל בסכום של כ-287 אלף שקל. הסיבה: באיגוד הוציאו אותו לחל"ת באופן חד צדדי - בזמן שהנבחרת ממילא לא היתה אמורה להתאמן.

כתב התביעה הוגש לפני יומיים לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, על ידי עו"ד דפנה שמואלביץ וזהר גבע ממשרד עו"ד רובין שמואלביץ. בתביעה מודגש כי חוזה העבודה של קטש "מובטח" - כלומר מבטיח שהמעסיק לא יכול לקצץ את שכרו של העובד במשך זמן ההעסקה.

עוד נטען כי לפי החוזה למעסיק של קטש אין סמכות להוציאו לחל"ת באופן חד צדדי - ולפיכך מדובר בהפרה. בנוסף, מצוין כי הוצאת עובד לחל"ת ללא הגבלת זמן היא למעשה פיטורים, וכי לפני ההוצאה לחל"ת היה על האיגוד לערוך לקטש שימוע.

קטש תובע את שכרו המסתכם ב-40 אלף שקל בחודש בעבור החודשים אפריל ומאי, שבהם הוא לא קיבל שכר כלל; וכן 20 אלף שקל עבור מארס, אז שילם לו האיגוד מחצית משכרו. שאר הסכומים בתביעה נוגעים להפרשי פנסיה, קרן השתלמות ופיצויים.

מקטש נמסר: "לאחר בירור משפטי סביב הוצאתי לחל"ת בתקופת משבר הקורונה' uבעקבות חילוקי דעות עם האיגוד ומאמצים לפתור את המחלוקת בהדברות ישירה, הרגשתי צורך ואף מחוייבות לפנות לדרך אחרת כדי לעמוד על זכויותי כעובד וכמאמן. למען הסר ספק, בכוונתי לאמן ולשרת את נבחרת ישראל עד השלמת המשימה שלקחתי על עצמי ולקיים את חלקי בחוזה".

מאיגוד הכדורסל נמסר: "איגוד הכדורסל הוציא לחל"ת, כפי שעשה המשק הישראלי כולו בזמן משבר הקורונה, 530 עובדים בהם שופטים, מאמנים ועובדים באקדמיה של האיגוד וכך גם את עודד קטש, שאין הבדל בינו לבין עובדים אחרים שצוינו פה. ההליך נעשה באופן חוקי. צר לנו שעודד קטש, שקיבל מהאיגוד את המינוי היוקרתי ביותר בכדורסל הישראלי ואת התנאים הטובים ביותר של מאמן לאומי מאז ומעולם, בחר ללכת להליך משפטי ובפומביות, וזאת בזמן שהתקיימו פגישות בין הצדדים במטרה להגיע להבנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker