בית המשפט הטיל עיקול זמני בסכום של כ-12 מיליון שקל על נכסיו של שלמה מעוז

החלטת השופט הגיעה בעקבות תביעה שהגיש עו"ד ליאור מזור, שמונה למפרק של קרן אור ■ התביעה הוגשה בתחילת החודש ודורשת פיצוי בסך של 12.5 מיליון שקל על חלקו של מעוז בקריסתה של קרן ההשקעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה מעוזצילום: אייל טואג

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, אריה נאמן, נעתר לבעתה של קרן ההשקעות קרן אור, והטיל עיקול זמני בגובה כ-12 מיליון שקל על נכסיו של שלמה מעוז.

החלטת השופט הגיעה בעקבות תביעה שהגיש עו"ד ליאור מזור, שמונה למפרק של קרן אור. התביעה הוגשה בתחילת החודש ודורשת פיצוי בסך של 12.5 מיליון שקל על חלקו של מעוז בקריסתה של קרן ההשקעות, שחייבת למשקיעים יותר מ-60 מיליון שקל.

לפני כשש שנים הקימו סוכן הביטוח חיליק טפירו, ועו"ד אמיר בירמן את חברת ט.ב. מתקדמים בכספים - שבמסגרתה הוקמה קרן אור. הקרן גייסה בשיאה כ-80 מיליון שקל, והיתה אמורה לעסוק בהשקעות בפרויקטי תמ"א 38. מעוז שימש פרזנטור של הקרן.

הקרן פעלה באמצעות גיוס כספים מהציבור על פי הסכמה הלוואה בתנאים שנחשבים אטרקטיביים, והבטיחה תשואות של כ-8% בשנה או 24% בשנתיים - שגבוהות באופן משמעותי מהתשואות הממוצעות בשוק ההון. פרסום הבטחת תשואות למשקיעים אסורה על פי כללי רשות ניירות ערך.

בעקבות חשיפת אסא ששון ב-TheMarker בנוגע לתשואה המובטחת בפרסומי הקרן, עצרה רשות ניירות ערך את גיוסי הכספים, והקרן קרסה. עם תחילת התערבותה של רשות ניירות ערך הודיע מעוז כי הוא אינו קשור לקרן.

לאחר הפסקת הפעילות הוגשו כתבי אישום פליליים נגד טפירו ובירמן, שעדיין ממתינים להכרעה. עו"ד ליאור מזור מונה למפרק של הקרן, והוא ביצע חקירה נרחבת במטרה להשיב כספים לתובעים. במסגרת החקירה עלה שמו של מעוז כמי שהיתה לו תרומת מכרעת בהחלטתם של משקיעים רבים להשקיע את מיטב כספם בקרן. התביעה בנושא הוגשה בתחילת החודש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker